РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000818304<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Соболяк О. В. 
Моніторинг електромагнітних і акустичних випромінювань антропогенних об'єктів : автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.03 / О. В. Соболяк; Національна академія наук України, Інститут радіофізики та електроніки імені О. Я. Усикова. - Харків, 2019. - 20 c. - укp.

Увагу присвячено вирішенню завдання розробки методик виявлення набору характерних ознак - сигнатур акустичних і вторинних електромагнітних полів антропогенних об'єктів, визначенню параметрів фонового шумового сигналу для ефективного виділення на його фоні корисного сигналу, визначенню впливу середовища поширення та стану підстильної поверхні на корисний сигнал і подальшого використання отриманої інформації в системах моніторингу довкілля. Звернуто увагу на збіг особливостей акустичних і вторинних електромагнітних випромінювань природних і антропогенних об’єктів, що є перспективним при розробленні методик моніторингу довкілля. Розроблено методику оцінки дальності виявлення джерел акустичного випромінювання в умовах впливу його загасання в атмосфері й інтерференційного ослаблення земною поверхнею. Теоретично обґрунтовано можливість виявлення об'єктів наземної та повітряної техніки за їх акустичним випроміненням на віддаленнях в кілька кілометрів. Показано можливість опису спектрів джерел шуму фрактальними залежностями. Запропоновано спосіб визначення сигнатур в радіолокаційних портретах на основі акустичних портретів і оптичних зображень об'єктів техніки. Запропоновано використання вкладених напівмарківських процесів при описі просторово-часової нестаціонарності сигналу, розсіяного ділянками суші, що вкриті рослинністю. Створено імітаційні моделі акустичних шумів місцевості та об'єктів, а також радіолокаційних відбиттів від суші, які дозволяють здійснювати оцінку робочих характеристик систем акустичної розвідки й активно-пасивних систем радіолокації. Показано можливість використання систем виявлення, що використовують фізичні поля різних діапазонів частот і природи, при створенні роботизованих комплексів, вбудованих в смарт-грід систему розподіленого інтелекту, для підвищення їх живучості та ефективності застосування.


Індекс рубрикатора НБУВ: Б1 в733.8,022 + Б1 с7,022 + З841-019

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА442087 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського