РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000818522<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Блокчейн і децентралізовані системи : навч. посіб. для студентів закл. вищ. освіти : у 3 ч.. Ч. 3 / П. О. Кравченко, Б. Б. Скрябін, О. С. Курбатов, О. М. Дубініна. - Харків, 2021. - 329 c. - Бібліогр.: с. 317-329 - укp.

Присвячено децентралізованим технологіям, які стали популярні завдяки поширенню криптовалют. Акцентовано увагу на технічних і фундаментальних аспектах криптовалют, технології' блокчейн і рівні застосунків. Матеріал викладено на стику принципів роботи, переваг і ризиків інноваційних інформаційних технологій. Розглянуто застосування децентралізованих підходів для організування різних систем: принципи функціонування та розвиток mesh networks; глобальна мета mesh-мереж; популярні протоколи для організування mesh-мереж; застосування mesh-мереж на практиці. Визначено особливості маршрутизації пакетів у мережі. Зазечено недоліки mesh-мереж. Охарактеризовано децентралізовані системи цифрової ідентифікації'. Визначено будову та принципи функціонування протоколу OAuth. Наведено протоколи OpenID й OpenID Connect; розглянуто обмеження описаних протоколів. Наведено принципи побудування глобальної системи ідентифікації'. Розглянуто питання розширення можливостей глобальної системи ідентифікації за допомогою технології blockchain. Визначено децентралізовані платформи електронного голосування. Описано проблеми традиційних підходів до проведення голосування: електронне голосування в Естонії'; електронне голосування у Швейцарії; децентралізований підхід до проведення електронного голосування. Наведено приклад схеми голосування без центрального органу. Досліджено використання технології blockchain для системи електронного голосування. Розглянуто підписи Шнорра та пов'язані з ними оновлення. Визначено механізми забезпечення конфіденційності в інтернеті. Визначено роль криптографічних зобов'язань в облікових системах. Розглянуто розвиток облікових систем і підходів до їх створення. Дослідження квантові обчислення та постквантова криптографія.


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.312.1 я73 + У.ф126 я73 + У526.229.5 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: В359380/3 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського