РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000818625<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Індутний В. 
Товарознавча оцінка художніх та антикварних виробів зі скла / В. Індутний, Н. Мережко, Н. Калуга // Товари і ринки. - 2023. - № 1. - С. 76-88. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Предмети зі скла відбивають усі напрями історичного розвитку мистецтва, техніки та культури людства в цілому, тому виникає потреба їх експертної оцінки. Необхідність прогнозування вартості художніх та декоративно-ужиткових виробів зі скла в експертних завданнях з товарознавчої оцінки й оцінки збитків в результаті їх втрати. Для прогнозування вартості сучасних та антикварних художніх і декоративно-ужиткових виробів зі скла запропоновано методику, яка передбачає дослідження закономірностей ціноутворення на ринку у двох незалежних сферах. Перша - ринок сучасних (нових) виробів, які виставляються до відкритого продажу за цінами, визначеними продавцем. Друга - ринок антикварних виробів зі скла, які нині набули визнання як символи культурних та мистецьких традицій минулого. З урахуванням того, що функціонують два незалежних ринки художніх і декоративно-ужиткових виробів зі скла - ринок сучасних виробів та ринок антикварних виробів, розроблялися дві бази вхідних даних для товарознавчої оцінки цих виробів. Встановлено, що вартісні показники антикварного скла в цілому перевищують відповідні показники сучасного скла. Ця закономірність особливо добре помітна на дорогих предметах, які продаються з аукціонів і, в переважній більшості, є мистецькими творами або виготовлені на всесвітньо відомих мануфактурах. Наявність додаткової позитивної інформації про відомі мануфактури та майстрів зумовлює збільшення уваги до виробів зі скла потенційних покупців і зростання вартісних показників. У результаті логарифмування встановлено три відмінні тенденції (інтервали) формування вартісних показників виробів зі скла на ринку України. Підтверджено доцільність кількісного обліку позитивної інформації щодо виробів зі скла за десятьма критеріями, представленими в протоколі оцінки пам'яток культури. Висновки: прогнозовані показники вартості є теоретично обгрунтованими, відновлюваними та можуть бути верифікованими відносно мети, поставленої оцінювачем. Алгоритм обчислення прогнозованих показників вартості на сучасні й антикварні вироби зі скла доцільно використовувати для визначення рівня фінансових збитків, понесених власником або національною культурою загалом внаслідок знищення відповідних предметів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л433.2 + У9(4УКР)306.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25522 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського