РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000818709<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Кальниш В. В. 
"Каскадний" метод в організації професійного психофізіологічного відбору військовослужбовців у мирний час і в умовах воєнного стану / В. В. Кальниш, А. М. Нагорна, О. А. Компанієць // Укр. журн. з проблем медицини праці. - 2022. - 18, № 4. - С. 320-328. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Робота, яка пов'язана з раціональним відбором кадрів, особливо в період військових дій, стала одним з основних завдань, що поставлені перед керівництвом військових підрозділів. Процес відбору кадрів можна визначити як складну організаційну функцію, яка цілеспрямована на підвищення ефективності професійної діяльності як для окремого фахівця, так і для формування особового складу в цілому. Розробка нових підходів, що спрямовані на удосконалення процедури професійного відбору, є актуальною. Це зумовлено тим, що останнім часом вимоги до особового складу військових підрозділів зросли за рахунок підвищення складності бойових завдань, швидких змін бойової обстановки, впровадження нових видів озброєння тощо. При цьому організаційні заходи при проведенні професійного відбору ще недостатньо розроблені. Мета дослідження - розробка "каскадного" методу проведення професійного відбору військовослужбовців. Змістовний аналіз сучасних підходів до організації проведення психофізіологічного відбору, залучення підходів теорії аналізу складних систем. Висновки. Обгрунтовано "каскадний" підхід до проведення професійного психофізіологічного відбору, де на кожному етапі такого відбору визначаються особи, що є непридатними до виконання професійних обов'язків на конкретній посаді в певних умовах. Ці особи не проходять подальші дослідження, що дозволяє вивільнити час кваліфікованих психофізіологів і матеріальні витрати на проведення інших робіт. Визначено переваги такої процедури відбору порівняно з традиційними підходами. Шляхом моделювання можливих ситуацій впливу визначених факторів на організм претендента для виконання роботи в екстремальних умовах необхідно проаналізувати ступінь цього впливу та зробити висновок про їхню значущість чи не значущість (рівень переносимості претендентом тривалої дії підвищеної температури, здатністю до керуванням різноманітними технічними засобами, роботу з елементами однорідної роботи чи безперервної динамічної діяльності тощо), що безперечно відображається на професійно важливих якостях фахівця. Проведений аналіз доводить можливість і цінність удосконалення процедури проведення професійного психофізіологічного відбору з урахуванням прийомів "каскадного" відбору.



Шифр НБУВ: Ж25332 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського