РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000818729<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Вовк Ю. О. 
Біоушкодження палив та об'єктів підприємств паливозабезпечення / Ю. О. Вовк, О. Л. Матвєєва // Наукоєм. технології. - 2023. - № 1. - С. 86-92. - Бібліогр.: 21 назв. - укp.

Сучасний ринок нафти та нафтопродуктів вимагає створення і утримання запасів палив на підприємствах паливозабезпечення у належній якості, з мінімальними витратами на обслуговування та забезпеченням екологічної безпеки. Це, в свою чергу, залежить від ефективності раціонального зберігання та використання нафтопродуктів, вивчення можливостей зменшення негативного впливу тих фізико-хімічних процесів, що мають місце внаслідок взаємодії палив з конструкційними матеріалами під час їх зберігання та транспортування. Процеси корозії або так зване руйнування матеріалів внаслідок хімічних або електрохімічних взаємодій між матеріалом та середовищем - актуальна багатопланова проблема сьогодення. Паливо, у складі якого під час зберігання можуть з'являтися шкідливі речовини, спричинює корозійну дію на матеріали технологічного обладнання, з якими вони контактують на кожному етапі свого життєвого циклу. Мета роботи - дослідження механізму впливу корозійного та біокорозійного чинників на погіршення якості вуглеводневих палив під час їх довготривалого зберігання, вплив на експлуатаційний стан технологічного обладнання. Результати досліджень. Результатом життєдіяльності мікробіологічних забруднень палив (бактерії, гриби) стає надходження небажаних сполук, що сприяє зміні pН паливного середовища, відповідно посилюючи корозію технологічного обладнання. Також перебіг процесу окиснення палив супроводжується подальшим утворенням корзійноактивних сполук, що призводить до неминучого руйнування конструкційного матеріалу та утворення, в свою чергу, шкідливих сполук, що негативно впливають на показники якості палива. Висновки: безсумнівно перебіг корозійних процесів, спричинених мікробіологічним паливним чинником, негативно впливає на технологічне обладнання та якість палива. Досліджений в роботі механізм перебігу корозійних процесів у паливному середовищі засвідчує про наявність в експлуатаційних умовах біокорозійного чинника, що впливає на погіршення якості вуглеводневих палив, особливо під час їх довготривалого зберігання.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л51/55

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100325 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського