РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000818730<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Miedviedieva N. 
Optimization of the simulation process of product supply from the manufacturer = Оптимізація процесу моделювання постачання продукції від виробника / N. Miedviedieva, M. Bahrii // Наукоєм. технології. - 2023. - № 1. - С. 93-100. - Бібліогр.: 13 назв. - англ.

Розроблено імітаційну модель процесу перевезень запчастин від виробника до аеропортів методом агентного моделювання в середовище AnyLogic. При побудові моделі використано ГІС-карту ресурсу OpenStreetMap, яка дозволяє додавати координати об'єктів та будувати маршрути транспортування, максимально наближені до реальних. Імітаційна модель побудована для серійного заводу "Антонов" та семи аеропортів України, яким двічі на тиждень потрібні запасні частини для технічного обслуговування та ремонту літаків. Замовлення приходить від аеропорту до заводу через повідомлення. Після чого відбувається завантаження фури, максимальна кількість машин складає сім одиниць. Оптимальний час для завантаження та розвантаження вантажних фур складає від двох до трьох годин. Після отримання запчастин аеропорт оповіщає про це завод через повідомлення "Доставлено!". Далі фура відправляється назад на підприємство-замовник запчастин. При розробленні імітаційної моделі створено одиничний агент для заводу (Manufacturing), популяцію агентів (Airport), яка містить колекцію аеропортів з їх координатами, популяцію агентів (Truck) та тип агенту (Order). Описано процес оформлення замовлення нових запчастин, враховуючи, що кожен аеропорт надсилає запит однакової форми. Описано логіку обробки замовлення підприємством, де враховані: отримання заявки, час на завантаження фури, відправлення до клієнта, розвантаження фури, оповіщення про доставку и повернення фури на підприємство. Створено та проведено оптимізаційний експеримент для мінімізації кількості вантажних транспортних засобів для постачання запчастин до аеропортів України від виробника чи постачальника, завантаження яких складає не більше 85 %. Результати експерименту показали що оптимальне допустиме значення для використання ресурсів становить близько 64 % при використанні 2 вантажівок. За результатами проведеного дослідження середнє значення коефіцієнта використання ресурсів на підприємстві коливатиметься в межах 60 - 85 %.


Індекс рубрикатора НБУВ: О384.8

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100325 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського