РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000818854<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Пліско І. В. 
До питання про використання мікробіологічних показників в оцінці якості грунту / І. В. Пліско, Д. О. Моргун, К. Ю. Романчук // Агрохімія і грунтознавство : міжвід. темат. наук. зб.. - 2022. - Вип. 93. - С. 12-23. - Бібліогр.: 48 назв. - укp.

Показано доцільність використання мікробіологічних показників в оцінюванні якості грунтів. З метою вибору потрібних індикаторів якості грунту проаналізовано широкий спектр мікробіологічних показників за опублікованими результатами багаторічних досліджень провідних українських і закордонних учених - грунтознавців, екологів і мікробіологів. Запропоновано крім застосовуваних раніше показників грунту та клімату, як оцінювальні використовувати такі мікробіологічні характеристики: фітотоксичність, потенційну целюлозоруйнівну здатність та показник "дихання" грунту (за інтенсивністю виділення СО2). Мета статті - висвітлення результатів оцінювання якості орних грунтів (на прикладі Харківської області) за удосконаленим методичним підходом - з додаванням до розрахунку якості грунту фактичних значень мікробіологічних показників та порівняння результатів розрахунку з результатами, отриманими за традиційним методом - без урахування мікробіологічних даних. Визначено вплив доданих значень мікробіологічних оцінювальних показників основних орних грунтів Харківської області, на загальні оцінювальні бали якості грунтів. Порівняння результатів визначення оцінювальних балів якості грунтів за різними методичними підходами показало, що збільшення кількості оцінювальних показників (за рахунок мікробіологічних), порівняно з чинною методикою бонітування, сприяє уточненню загальної бальної оцінки досліджуваних грунтів.


Індекс рубрикатора НБУВ: П032.51

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29253 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського