РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000818868<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Bembenek M. 
Аналіз можливості вдосконалення 3D-друку обертових елементів методом FDM / M. Bembenek, W. Gazda, В. В. Михайлюк, О. О. Рудейченко, Р. О. Дейнега // Наук. вісн. Івано-Франків. нац. техн. ун-ту нафти і газу. - 2022. - № 1. - С. 73-81. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Методи швидкого прототипування є новою областю розвитку виробничих процесів. Їх широке застосування дозволяє усунути конструктивні помилки або знизити собівартість продукції. Одним з методів швидкого прототипування є адитивні технології виготовлення виробів, прикладом яких є 3D-друк. 3D-друк деталей - відносно нова технологія виготовлення деталей машин, але вона швидко розвивається. Ця технологія знаходить застосування практично у всіх галузях промисловості, і все більша кількість методів й рішень для виготовлення принтерів сприяє підвищенню точності та якості виробленої продукції. Сьогодні на ринку існує безліч різних технологій 3D-друку. Проте найпопулярнішим є FDM-друк, принцип якого полягає у видавлюванні термопластичного матеріалу через нагріте сопло. Принтери цього типу мають екструдер, який вміщує нагріту нитку, та рухається одночасно відносно осі декартової системи. Проте у результаті такого процесу створюються вироби, округлі форми яких характеризуються малою точністю виконання.З метою підвищення точності виготовлення округлих форм виробів запропоноване інноваційне рішення, яке сьогодні ніде не використовується і є предметом науково-дослідницької статті. Воно полягає у модернізації 3D-принтера Anet A8, що випускається серійно. До його конструкції додано обертальну вісь, що утримується трикулачковим патроном. Також для цього принтера для приводу обертання осі було підібрано кроковий двигун. Також було за допомогою встановлення додаткових елементів підвищено жорсткість конструкції 3D-принтера. Всі перелічені заходи привели до підвищення точності виготовлення виробів, таких як вали або диски. Проведено тестовий друк виробів типу "валик", за результатами аналізу яких встановлено параметри друку, від яких залежить якість отримуваних поверхонь. Наведено і недоліки пропонованого способу друку, можливі способи їх усунення та описано подальші плани розвитку.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж61/67

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24005 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського