РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000818876<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Михайлюк В. В. 
Автоматизоване розроблення градуювальної таблиці горизонтальних резервуарів / В. В. Михайлюк, Г. Я. Процюк, А. Р. Юрич, Л. Р. Юрич, М. В. Бабець, Р. Б. Стецюк // Наук. вісн. Івано-Франків. нац. техн. ун-ту нафти і газу. - 2022. - № 2. - С. 47-53. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Для зберігання та транспортування рідин і газів зазвичай використовують різноманітні за конструкцією резервуари. Ці резервуари можуть бути як стаціонарними, так і змонтованими на шасі автомобільного чи залізничного транспорту. На стадії проєктування резервуарів визначають залежність об'єму рідини чи газу від його рівня. Для цього зазвичай використовують аналітичний метод. Проте цей метод важко застосовуват для резервуарів, розміщених під кутом відносно горизонталі та за наявності у резервуарі різноманітного технологічного обладнання, об'єми якого також необхідно враховувати. Сьогодні, коли високого розвитку набули різноманітні системи автоматизованого проєктування, визначати рівень рідини в резервуарі на стадії його проєктування стає набагато простіше. При використанні, наприклад, програми SоlidWorks можна не тільки визначати об'єм, що займає рідина у резервуарі із врахуванням різноманітного технологічного обладнання, а й автоматизувати процес побудови градуювальної таблиці. Програма також дає змогу визначати об'єми рідин, що знаходяться у резервуарі та мають різні густини. Наведено алгоритм визначення об'єму рідини, розміщеної у резервуарі зі встановленим всередині умовним технологічним обладнанням та подано підхід до автоматизації побудови гадуювальної таблиці за допомогою прикладного модуля Simulation програми SоlidWorks. Для визначення розміру можливих похибок розраховано об'єм рідини у резервуарі геометричним об'ємом 10 м<^>3 (зовнішнім діаметром 1600 мм та довжиною 5321 мм) для випадку горизонтального розміщення та під нахилом у 2<$E symbol Р>. Встановлено, що різниця між визначеними об'ємами при висоті рідини 600 мм від найнижчої точки резервуара складає 0,6 м<^>3.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л10-309.2-52 + Л10-309.4-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24005 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського