РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000818882<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Lezhenko H. O. 
Significance of determination of hemodynamic phenotypes in early diagnosis of cardiovascular disorders in children with diabetes mellitus = Значення встановлення гемодинамічних фенотипів у ранній діагностиці серцево-судинних порушень у дітей, які хворі на цукровий діабет / H. O. Lezhenko, O. Ye. Pashkova, K. V. Samoilyk // Патологія. - 2021. - 18, № 2. - С. 167-173. - Бібліогр.: 11 назв. - англ.

Мета роботи - здійснити стратифікацію гемодинамічних фенотипів у дітей, які хворі на цукровий діабет (ЦД), та визначити їх частоту залежно від тривалості перебігу захворювання. Обстежили 72 дітей, які хворі на ЦД, віком від 10 до 16 років. Пацієнтів поділили на 3 групи: перша - 22 дитини з тривалістю ЦД до 1 року, друга - 24 особи з тривалістю захворювання від 1 до 5 років, третя - 26 пацієнтів із перебігом захворювання понад 5 років. Контрольна група - 20 дітей, репрезентативних за віком і статтю. Усім дітям виконали добове моніторування артеріального тиску (ДМАТ) на приладі АВРМ-04 (Meditech Ltd, Угорщина). Діагностику латентних гемодинамічних порушень здійснили методом кількісного аналізу зв'язків параметрів артеріального тиску, що передбачав виконання лінійної регресії систолічного артеріального тиску (АТ) за пульсовим АТ. За результатами регресії визначали 6 гемодинамічних фенотипів, які характеризували індивідуальні особливості функціонування системи кровообігу: гармонійний, міокардіально-недостатній підтип гармонійного, пограничний діастоло-гармонійний, пограничний систоло-гармонійний, дисфункціональний діастолічний і дисфункціональний систолічний. За даними ДМАТ за допомогою лінійного регресійного рівняння розраховували амбулаторний артеріальний індекс жорсткості (Ambulatory Arterial Stiffnes Index - AASI). Статистично результати опрацювали за допомогою пакета статистичних програм Statistica 13.0 (StatSoft Inc., N JPZ8041382130ARCN10-J). Висновки: у дітей, які хворі на ЦД, у динаміці захворювання відбувається формування дисгармонічних гемодинамічних фенотипів, що разом зі зростанням жорсткості судин реалізується порушенням системного кровообігу, розвитком діабетичної ангіопатії та, вочевидь, є фактором ризику виникнення артеріальної гіпертензії. Визначення гемодинамічного фенотипу в дітей, які хворі на ЦД, можна використовувати як скринінговий метод доклінічної діагностики прихованих порушень серцево-судинної системи та раннього призначення лікувально-профілактичних заходів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.415.160.23 + Р733.410-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24977 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського