РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000818906<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Shop I. V. 
Diagnosis difficulties in elderly patients with atrial fibrillation and complete atrioventricular block = Труднощі діагностики фібриляції передсердь і повної атріовентрикулярної блокади в пацієнтів старечого віку / I. V. Shop, Ye. O. Holubkina, T. M. Tykhonova, T. A. Deriyenko, O. V. Trawneh // Патологія. - 2021. - 18, № 3. - С. 365-370. - Бібліогр.: 17 назв. - англ.

Зв'язок фібриляції передсердь із повною атріовентрикулярною блокадою - поширена клінічна особливість у пацієнтів старечого віку. Клінічна картина характеризується втратою специфічних симптомів фібриляції передсердь (серцебиття, перебої в роботі серця); поряд із цим на перше місце можуть вийти симптоми повної атріовентрикулярної блокади, як-от запаморочення, слабкість, напади Морганьї-Адамса-Стокса. Мета роботи - на прикладі клінічного випадку показати динамічні зміни у клінічному перебігу фібриляції передсердь, що виникають у зв'язку з розвитком повної атріовентрикулярної блокади, а також обговорити труднощі своєчасної діагностики та терапевтичної корекції в пацієнтів старечого віку з цією патологією. У чоловіка віком 75 років діагностували тахісистолічну форму фібриляції передсердь. Виникнення повної атріовентрикулярної блокади спричинило перехід від тахісистолічної форми фібриляції передсердь до брадисистолічної, що спочатку супроводжувалася суб'єктивним поліпшенням стану. З прогресуванням захворювання стан хворого погіршився, що передусім пов'язано з виникненням нападів Морганьї-Адамса-Стокса. Хворі похилого віку з постійною формою фібриляції передсердь потребують постійного контролю серцевої діяльності в досвідченого спеціаліста, який має відповідну пильність у веденні пацієнтів з аритміями та обізнаність про можливі супутні порушення провідності. Це забезпечує комплексну й адекватну підтримку серцевої діяльності, включаючи своєчасну імплантацію кардіостимулятора, а отже більше можливостей для моніторингу симптомів фібриляції передсердь і контролю частоти серцевих скорочень, має позитивний вплив на медикаментозну терапію. Висновки: зміни клінічної картини в пацієнтів похилого віку з фібриляцією передсердь після розвитку повної атріовентрикулярної блокади можуть призвести до її пізньої діагностики, неадекватної терапії та несвоєчасної імплантації кардіостимулятора, врешті до прогресування супутньої патології та розвитку ускладнень, що загрожують життю, як у наведеному клінічному випадку.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.109-92

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24977 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського