РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000818909<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Stepanov Yu. M. 
Features of the histostructure of the gastric mucosa in patients with atrophic gastritis combined with thyroid pathology = Особливості гістоструктури слизової оболонки шлунка у хворих на атрофічний гастрит, поєднаний із патологією щитовидної залози / Yu. M. Stepanov, L. M. Mosiychuk, Yu. A. Gaidar, O. M. Shevtsova, O. P. Petishko, D. F. Mylostiva // Гастроентерологія. - 2022. - 56, № 3. - С. 156-162. - Бібліогр.: 14 назв. - англ.

Пошук факторів, що впливають на прогресування структурної перебудови слизової оболонки шлунка та канцерогенез, залишається перспективним напрямком гастроентерології. Мета дослідженн - вивчити мікроструктуру слизової оболонки шлунка у хворих на хронічний атрофічний гастрит залежно від наявності структурних змін щитовидної залози. Проведено дослідження гістоструктурних змін слизової оболонки шлунка в 121 хворого на атрофічний гастрит з урахуванням вузлових та дифузних змін у паренхімі щитовидної залози. Ступінь та стадію гастриту оцінювали за системою OLGA. Вивчали алергічний компонент, вираженість атрофічних змін у слизовій оболонці шлунка, наявність і вираженість склеротичних змін строми, гіперплазію епітелію. Ультразвукове дослідження щитовидної залози виконували на ультразвуковому сканері Toshiba Xario (Japan). Розподіл пацієнтів за частотою виявлення атрофії в різних локусах шлунка показав, що кишкову метаплазію в тілі шлунка у хворих із вузловими змінами спостерігали в 1,9 разу частіше, ніж у пацієнтів із дифузними змінами (<$Echi sup 2 ~=~5,33>; p << 0,05), та у 2,8 разу - ніж в осіб без структурних змін щитовидної залози (<$Echi sup 2 ~=~8,12>; p << 0,01). Аналогічно атрофію в куті шлунка найчастіше виявляли у хворих із вузловими змінами в щитовидній залозі - у 65,0 % випадків, що на 25,7 % частіше у порівнянні з пацієнтами з дифузними змінами (p >> 0,05) та на 38,3 % - з особами без структурних змін щитовидної залози (<$Echi sup 2 ~=~6,27>; p << 0,05). За результатами кореляційного аналізу виявлено зв'язок між наявністю вузлових змін у щитовидній залозі й ступенем атрофії слизової оболонки тіла шлунка (r = 0,49; p = 0,011) та кута шлунка (r = 0,52; p = 0,037), наявністю кишкової метаплазії в слизовій оболонці антрального відділу шлунка (r = 0,54; p = 0,013) та кута шлунка (r = 0,41; p = 0,028). Висновки: прогресування структурних змін слизової оболонки шлунка найбільш часто відбувається у пацієнтів із вузловими змінами в щитовидній залозі. Для ранньої діагностики передракових станів та змін слизової оболонки шлунка хворим зі структурними змінами щитовидної залози доцільно проводити ретельне ендоскопічне дослідження шлунка із застосуванням сучасних високоінформативних технологій.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.201.1 + Р415.12 + Р569.433.2-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж63141 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського