РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000818965<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Бойко А. В. 
Якість адміністративно-процесуального законодавства: питання теорії та практики : автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / А. В. Бойко; Університет митної справи та фінансів. - Дніпро, 2019. - 17 c. - укp.

Наведено теоретичне узагальнення та нове вирішення наукового завдання, що полягає у визначенні на підставі аналізу доктринальних і нормативних джерел теоретико-прикладних засад якості адміністративно-процесуального законодавства. Сформовано уявлення про суть адміністративного процесу й адміністративної процедури, уявлення про їх співвідношення як категорій, що пояснюють категорично різні механізми, які мають неоднакові завдання та призначення. Розкрито зміст категорії "адміністративно-процесуальне законодавство" виключно як системи законів, прийнятих єдиним законодавчим органом. Визначено поняття та складові компоненти адміністративно-процесуального законодавства. Охарактеризовано якість адміністративно-процесуального законодавства як наукову та правову категорію. Встановлено, що якість адміністративно-процесуального законодавства - це цілісна сукупність його специфічних властивостей, яка виявляє природу адміністративно- процесуального законодавства як джерела права, закономірності розвитку та функціонування як регулятора суспільних відносин та є обов'язковою умовою його ефективності та стабільності. Визначено характерні властивості та критерії оцінювання якості адміністративно-процесуального законодавства. Зокрема обґрунтовано, що загальними критеріями якості адміністративно-процесуального закону є: юридичні, що відображають потенціал правових засобів забезпечувати регулювання суспільних відносин; логіко-системні, які характеризують певний щабель використання та формулювання законодавчих понять і категорій, послідовність викладу нормативного матеріалу, внутрішню структуру закону тощо; лінгвістичні, що визначають стилістику, синтаксис, пунктуацію, семантику тексту закону тощо. Узагальнено практику Європейського суду з прав людини та вітчизняних судів як орієнтири для підвищення якості адміністративно-процесуального законодавства. Встановлено, що практика Європейського суду з прав людини відображає декілька критеріїв, за якими визначається якість положень законодавства, серед яких: доступність норми права, передбачуваність її застосування та наявність гарантій проти її свавільного застосування.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)072.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА442121 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського