РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000819032<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Мак-Мак Н. Є. 
Створення метастабільних станів та зміцнення конструкційних сталей способами термічної та хіміко-термічної обробки : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.16.01 / Н. Є. Мак-Мак; "Приазовський державний технічний університет", державний вищий навчальний заклад. - Маріуполь, 2019. - 22 c. - укp.

Дисертацію присвячено підвищенню експлуатаційної довговічності виробів з низьколегованих конструкційних сталей (18ХГТ, 25ХГТ, 20ГЛ, 18Х2Н4МА та ін) високотемпературного гартування; ВТЦО та НТЦО; плазмова обробка (800 °С- 1600 °С), швидкісне термоциклічне азотування (20 °0-»1000 °С), які дозволяють створювати і регулювати метастабільні фазово-структурні градієнтні стани в повер¬хневих шарах виробів та підвищувати зносостійкість для різних умов зношування за рахунок розвитку у—*а' ДМПЗ. Встановлена градієнтна зміна фазового аустенітно-мартенситно-карбідного фа- зово-мікроструктурного складу цементованого шару низьковуглецевих конструк¬ційних сталей (25, 50Г, 20ГЛ, 18ХІТ, 25ХГТ, 12Х2Н4МА, 18Х2Н4МА, 20Х2Н4МА), в результаті термічної, термоциклічної обробок, швидкісного термо- циклічного азотування, плазмової обробки по глибині навуглецеваних шарів, через вплив на температури точок М„ і М„ Показано, що ці сталі можуть використовува¬тися для виготовлення деталей, які працюють в різних умовах зношування (адгезій- не, абразивне, ударно-абразивке). Встановлені оптимальні кількісні фазово-структурні склади поверхневих мо¬дифікацій (55-70 % метастабільного А*,,, 20-40 % мартенситу гарту, 7-15 % карбідів) для різних досліджених марок сталей і різних умов зношування та експлуатації, які забезпечують максимальні експлуатаційні властивості. Розроблено фізико-математичні моделі процесу формування диференційованих фазово-структурних метастабільних модифікацій цементованих шарів в результаті використання розроблених способів комплексних обробок, що включають цемента¬цію, способи термічної, термоциклічної обробок, плазмового впливу, додаткового ШТЦА. Створені моделі дозволяють ефективно управляти формуванням градієнт¬них фазово-структурних метастабільних станів і комплексів при використанні за¬пропонованих зміцнюючих технологій, а також розвитком у—»а* ДМПЗ для підви¬щення зносостійкості та експлуатаційної довговічності деталей машин. Результати дисертаційної роботи були впроваджені на виробництві в ПАТ «Азовмаш», промисловому підприємстві «Віктор» і показали підвищення дов¬говічності оброблених деталей: лопастей дробеметних апаратів з литої сталі 20ГЛ в 1,7-2 рази, молотків зернодробарок зі сталі 25 в 2,6-3 разів, а також рекомендовані до впровадження в машинобудівному підприємстві ТОВ «МАГМА» для зміцнення цементованих шестерень зі сталі 20Х2Н4МА. Розраховано річний економічний ефект від впровадження деталей машин, зміцнених за запропонованими технологія¬ми, який становить 92 800 тис. грн.


Індекс рубрикатора НБУВ: К222.230.43 + К65,27

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА442038 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського