Кароль І. В. Порівняльна оцінка ефективності сучасних методів лікування гнійно-запальних захворювань м'яких тканин із застосуванням оксиду азоту та аплікаційного сорбенту (експериментально-клінічне дослідження) : автореф. дис. ... д-ра філософії (канд. мед. наук) : 14.01.03 / І. В. Кароль; Національна медична академія післядипломної освіти імені П. Л. Шупика. - Київ, 2019. - 23 c. - укp.Вивчено особливості перебігу гнійно-запальних захворювань м'яких тканин під впливом різних методів лікування в експерименті та клініці. В основній групі експериментальних тварин застосовано аплікаційний сорбент, який містить аеросил та іммобілізовані на ньому орнідазол і серратіопептидазу. У лікуванні пацієнтів основних груп дослідження з ГЗЗМТ використовували цей сорбент як самостійно, так і в комплексі з NO-терапією, первинний шов з вакуум-аспірацією та NO-терапією при післяін'єкційних абсцесах і флегмонах, а також суміш "7новцеф" при запальних інфільтратах. Застосовані методики лікування ГЗЗМТ дозволили скоротити терміни очищення ран, появи грануляцій та епітелізації, швидше нормалізувати температуру тіла та лабораторні показники, ліквідувати больовий синдром. Як в експериментальних тварин, так і в пацієнтів, у лікуванні яких використовували аплікаційний сорбент та NO-терапію вдалося досягнути регенераторного типу цитограм та зменшити мікробну контамінацію ран нижче критичного рівня в значно коротші терміни порівняно з іншими видами лікування. Дослідження в експерименті довели прискорення регенерації ран та їхнього загоєння при застосуванні розробленого аплікаційного сорбенту. Індекс рубрикатора НБУВ: Р456.144-5
Рубрики:
Шифр НБУВ: РА442377 Пошук видання у каталогах НБУВ Додаткова інформація про автора(ів) публікації: (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці) ![](/irbis_nbuv/images/info.png) Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
|