РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000819182<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Сус І. Р. 
Українсько-польська і польсько-українська лексикографія XIX століття в україністичному вимірі : автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.02.01 / І. Р. Сус; Львівський національний університет імені Івана Франка. - Львів, 2019. - 20 c. - укp.

Уперше досліджено комплекс пам’яток українсько-польської та польсько-української лексикографії XIX ст., який охоплює 21 друковане й рукописне джерело. З’ясовано стан їхнього вивчення в історії української лексикографії, визначено особливості макро- й мікроструктури, виконано класифікацію онімів та фразем, проаналізовано правописні й мовні особливості української лексики в словникових джерелах. Встановлено, що пам’ятки репрезентують лексику церковнослов’янської мови української редакції та української народнорозмовної мови. З’ясовано, що майже в усіх лексикографічних працях представлена українська народнорозмовна лексика, що репрезентує риси говорів південно-західного наріччя, в одній із пам’яток - ознаки суміжних говорів північного та південно-східного наріч. Виокремлено діалектні фонетичні, морфологічні, словотвірні, синтаксичні ознаки в українській лексиці словників. З’ясовано, що в них переважають риси карпатської та галицько-буковинської груп говорів, одна з пам’яток фіксує локальні говіркові риси надсянсько-лемківсько-бойківського суміжжя. В українській лексиці окремих словників виявлено ознаки українсько-польської мовної інтерференції.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.53-4 г(4ПОЛ)5 + Ш141.14-4 г(4УКР)5

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА442433 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського