РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000819530<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Русінчук Н. М. 
Ближньопольова взаємодія між наночастинками та наноструктурованими поверхнями : автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.07 / Н. М. Русінчук; Національна академія наук України, Інститут фізики напівпровідників імені В. Є. Лашкарьова. - Київ, 2019. - 20 c. - укp.

Здійснено теоретичне й експериментальне вивчення ближньопольової взаємодії у наносистемах, що складаються з різних наночастинок і поверхонь, в тому числі наноструктурованих. Увагу приділено розробці зручних для практичного використання та реалістичних моделей взаємодії між наночастинками та наноструктурованими поверхнями для обчислення потенціалу адсорбції та розподілу локального поля у системі. Проведено огляд і аналіз інформації з літературних джерел, пов’язаної з механізмом формування взаємодій в нанорозмірних системах, існуючими підходами до їх описання та методів, що лежать в основі існуючих моделей. Вперше запропоновано прості теоретичні моделі для аналізу ближньопольової взаємодії між двома наночастинками, наночастинками та поверхнею, які враховують нелінійну поляризовність, форму, розміри, матеріал і структуру об'єктів і дозволяють отримати реалістичні результати. Акцентовано, що застосування запропонованої моделі до системи двох наночастинок дозволяє отримати потенціал адсорбції в системі у вигляді потенціалу Лєннарда-Джонса, а порівняння результатів обчислень з результатами попередніх робіт свідчить про реалістичність результатів моделювання та їх якісне співпадіння. Наведено детальний опис основних положень, припущень і спрощень, використаних при побудові моделі. Показано, що врахування наявності оболонки наночастинок є важливим при вивченні нанорозмірних систем. Показано, що моделювання взаємодії у складних нанорозмірних системах, що складаються з більш ніж двох наночастинок чи містять у собі наноструктуровану поверхню, можуть бути значно спрощені з урахуванням того факту, що ближньопольова взаємодія є суттєвою лише за невеликих відстаней між об'єктами. Запропоновано умову малості взаємодії між нанооб'єктами, застосування якої дозволяє спростити теоретичне моделювання багаточастинкових систем. Показано, що запропоновані в роботі моделі дозволяють пояснити та передбачити результати багатьох експериментів, у тому числі за участі біологічних об'єктів.


Індекс рубрикатора НБУВ: В371.21,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА442575 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського