РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000819763<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Романюк С. О. 
Методи, моделі та система формування тривимірних зображень облич людини для пластичної та реконструктивної медицини : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.11.17 / С. О. Романюк; Вінницький національний технічний університет. - Вінниця, 2019. - 28 c. - укp.

Розвинуто теорію побудови медичних приладів і систем за рахунок розробки методів, моделей та засобів формування тривимірних зображень облич людини для пластичної та реконструктивної медицини. Розроблено фізично-коректні дистрибутивні функції відбивної здатності поверхні, особливість яких полягає у дотриманні закону збереження енергії при формуванні зображень облич. Це дозволяє підвищити достовірність визначення інтенсивностей кольорів при формуванні зображень облич. Опрацьовано нові модифікації моделі Шліка відбивної здатності поверхні для формування зображення обличчя людини, які дозволяють підвищити реалістичність за рахунок більш точного визначення спекулярної складової кольору. Подальшого розвитку отримала косинусна модель відбивної здатності поверхні обличчя людини, у якій, на відміну від класичної, використано піднесення дистрибутивної функції до меншого степеня, що дозволяє підвищити продуктивність формування зображення обличчя при високій точності відтворення як епіцентра, так і блюмінгу відблиску. Зазначено також, що подальшого розвитку отримав метод реконструкції людського обличчя за даними стереопари, у якому, на відміну від існуючого, використано аналітичні функції збурення, що дозволяє зменшити обсяг необхідної пам’яті для зберігання геометричної моделі, спростити її масштабування та використати для візуалізації метод трасування променів. Розроблено адаптивний метод зафарбовування обличчя людини, особливість якого полягає у адаптивному використанні для визначення інтенсивностей кольору на різних ділянках поверхні зображення обличчя поліномів другого та третього степенів. Це дозволяє підвищити реалістичність формування 3D-зображень облич людей у високопродуктивних системах. Отримано аналітичні залежності коефіцієнта спекулярності шкіри обличчя людини для різних вікових груп, що дозволяє підвищити реалістичність відтворення кольорів і змінювати деталізації полігональної мережі моделі в проблемних зонах. Для відтворення офсетних властивостей шкіри запропоновано нові модифікації моделей Кука-Торенса і Варда. Порівняно з аналогами для розрахунку використано тільки одну функцію і менші степені поліномів. Це надає можливість підвищити продуктивність формування зображень облич людини. Запропоновано використовувати морфінг ЗD-зображень для планування пластичних операцій з метою визначення оптимальної форми вибраних ділянок обличчя, а також встановлення відповідності вікових змін розвитку людини встановленим нормам. На основі запропонованих методів і моделей розроблено засоби та систему формування ЗD-зображення облич для пластичної та реконструктивної медицини.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.163-59 + З970.632

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА442177 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського