РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000819901<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Новікова Г. Ю. 
Середовищний музей як феномен сучасних культурних індустрій : автореф. дис. ... канд. культурології : 26.00.05 / Г. Ю. Новікова; Харківська державна академія культури. - Харків, 2019. - 17 c. - укp.

Розкрито специфіку малодослідженого соціокультурного явища — "середовищного музею" (далі – СМ) як ефективного засобу комплексного збереження та популяризації матеріального та нематеріального культурного надбання в системі сучасних культурних індустрій. Визначено, що значний внесок у вивчення проблематики виникнення і розвитку СМ здійснила музеолог М. Є. Каулен. Сформульовано концепцію СМ, яка стала теоретичним підґрунтям для вивчення феномену СМ у світі та Україні. Визначено джерельну базу дослідження, що представлена документами міжнародного та українського законодавства в галузі охорони матеріального та нематеріального культурного надбання, створення та діяльності музеїв, матеріалами періодики, музеями як об'єктами безпосереднього дослідження, інтернет-ресурсами. Проаналізовано передумови виникнення середовищної музеєфікації, етапи інституціоналізації СМ у європейській музеєзнавчій традиції. Виокремлено головні ознаки середовищних музеїв, способи їх заснування, моделі СМ, що успішно функціонують у світовому музейному просторі, методи музеєфікації середовища на базі музею не лише реального (культурного та природного), а й нереального (фантастичного/казкового) на основі об'єктів нематеріального культурного надбання. Досліджено термінологічний апарат такої музеєфікації, зафіксовано відсутність англомовної дефініції поняття "СМ" у світовому музейництві. Проаналізовано існуючі класифікації СМ, виокремлено їхні недоліки. Запропоновано власну класифікацію та визначення поняття "середовищний музей" і "тематичний парк культурницького спрямування". Досліджено регламентацію діяльності СМ у правовому полі України. Проаналізовано практичний досвід створення і функціонування СМ в Україні на сучасному етапі. Запропоновано рекомендації щодо створення СМ в Україні.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч774(4УКР)7 + Ч111.161.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА442673 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського