РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000819966<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Суходуб Л. Ф. 
Фізичні та хімічні чинники впливу на пористість апатит-біополімерних композитів / Л. Ф. Суходуб, Л. Б. Суходуб, М. О. Кумеда // Хімія, фізика та технологія поверхні. - 2022. - 13, № 3. - С. 301-310. - Бібліогр.: 32 назв. - укp.

Неушкоджена структура та функціональність скелету є передумовою забезпечення якості життя людини. Впровадження новітніх методів лікування та протезування в травматичну хірургію, онкологію, черепно-щелепну хірургію, стоматологію формують запит на біоматеріали з функціоналізованими властивостями. Ріст нової кісткової тканини - це клітинно-регульований процес, що базується на утворенні певної кісткової морфології, яка поєднує органічну матрицю та її неорганічне наповнення. Неорганічною компонентою кісток і зубів людини є кальцій дефіцитний гідроксиапатит (cdTA) із молярним співвідношення Ca/P у межах від 1,5 до 1,67. Поєднання в матеріалі cdTA та природних полімерів уможливлює інкорпорування білків і факторів росту в полімерну матрицю, сприяє біосумісності та росту нової кісткової тканини. В огляді розглянуто важливу роль параметра пористості біоматеріалів (БМ) при їх використанні для кісткової регенерації. Пористість є важливою характеристикою БМ і запорукою взаємодії матеріалу з клітинами в процесі кісткоутворення, сприяє васкуляризації та процесу біорезорбції синтетичного трансплантату у разі його заміщення новоутвореною нативною кісткою. В той же час ступінь пористості має корелювати з механічною стабільністю з метою підтримки структурної цілісності БМ у процесі регенерації твердої тканини. Розглянуто процеси за участі клітин та протеїнів при імплантації БМ як з високим (70 - 80 %), так і низьким (<< 45 %) ступенем пористості. Наведено дані про існуючі методи отримання БМ у вигляді пористих скафолдів. Заданий ступінь пористості забезпечується хімічними (зшивання) та фізичними (сублімація) методами. Розглянуто ефекти впливу пор різного розміру та форм на кісткоутворення та васкуляризацію. Показано, що пористість є ефективним фактором впливу на механічні властивості скафолдів, зокрема, на жорсткість БМ-параметр, який впливає на проліферацію остеобластів завдяки регулюванню адгезії клітин в структурі скафолда. Проаналізовано питання впливу біополімерної складової (альгінат натрію - АН) на пористість та набрякання гібридних апатитбіо полімерних (ГА/АН) композитів, в яких ГА представлений нанометричними голковими кристалітами.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л716.4 + Р.с03

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100480 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського