РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000819967<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Ліпковська Н. О. 
Вплив супрамолекулярних взаємодій з катіонною ПАР декаметоксином на адсорбцію куркуміну на високодисперсному кремнеземі / Н. О. Ліпковська, В. М. Барвінченко // Хімія, фізика та технологія поверхні. - 2022. - 13, № 3. - С. 311-320. - Бібліогр.: 29 назв. - укp.

Куркумін, малорозчинний поліфенол рослинного походження, має протипухлинні, протизапальні, антитромботичні, антидіабетичні та антимікробні властивості. На теперішній час актуальною задачею є розробка лікарських нанокомпозитів на основі куркуміну, які б забезпечували підвищення його розчинності та, відповідно, біодоступності. Мета роботи - встановлення оптимальних умов ефективної адсорбції куркуміну на поверхні кремнеземного ентеросорбента у вигляді супрамолекулярних розчинних комплексів із катіонною димерною поверхнево-активною речовиною декаметоксином. Супрамолекулярні взаємодії з декаметоксином призводять до змін спектральних характеристик куркуміну у розчинах і на поверхні сорбента. Батохромний зсув спектра поглинання куркуміну в розчинах декаметоксину відповідає поляризації його карбонільної групи у складі супрамолекулярних комплексів (СМК). Гіпсохромний зсув спектрів куркуміну, сорбованого на поверхні сорбента з розчинів декаметоксину, вочевидь, зумовлений зміною просторової орієнтації поліфенолу у складі комплексів із КПАР при взаємодії з поверхнею ВДК, що послаблює спряження зв'язків в молекулі. Куркумін із розчинів декаметоксину адсорбується на поверхні кремнезему значно ефективніше, ніж індивідуально з водних розчинів. Адсорбція куркуміну максимальна (92 %) за концентрації декаметоксину 0,002 М і різко знижується до 9 % у міцелярній області концентрацій (>> 0,008 М). Залежність адсорбції куркуміну від концентрації декаметоксину описується куполоподібною кривою, що свідчить про значний вклад гідрофобних взаємодій в утворення СМК куркуміну з катіонною ПАР та їхню адсорбцію на поверхні кремнезему. Отримані результати мають практичне значення та можуть бути використані при створенні нових, ефективніших лікарських засобів, до складу яких входять біоактивний куркумін із широким спектром фармакологічної дії, антисептик декаметоксин та ентеросорбент високодисперсний діоксид кремнію.



Шифр НБУВ: Ж100480 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського