РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000819969<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Сич Н. В. 
Хімічна активація шкаралупи волоського горіху ацетатом кальцію. Мезопорувата структура та ефективність поглинання яєчного альбуміну / Н. В. Сич, В. М. Вікарчук, Л. Й. Котинська, М. М. Циба, Л. А. Купчик, А. О. Лисенко // Хімія, фізика та технологія поверхні. - 2022. - 13, № 3. - С. 330-337. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Розглянуто підхід до переробки відходів агропромислової сировини за рахунок хімічної активації. Для отримання сорбційного матеріалу використано відходи, які є шкаралупою волоських горіхів Juglans regia. Мета роботи - розробити адсорбенти з шкаралупи волоських горіхів із великою часткою мезопор, визначити параметри поруватої структури та дослідити їхню адсорбційну здатність щодо поглинання яєчного альбуміну як маркера середньомолекулярних речовин білкової природи. Зразки активованого вугілля з великою часткою мезопор (550 м<^>2/г) одержано комбінованим активуванням вихідної сировини. Спектрофотометричним методом досліджено сорбційну здатність одного з одержаних зразків та, для порівняння, медичного засобу SORBEX і доведено його ефективність при поглинанні яєчного альбуміну з водних розчинів. Показано суттєву здатність одержаного зразка сорбувати білок (35 - 38 мг/г), зроблено припущення, що в процесі сорбції макромолекули концентруються поблизу вхідних отворів у пори адсорбента. Констатовано, що адсорбція альбуміну зростає відповідно зростанню питомої поверхні мезопор. За допомогою одержаних ізотерм сорбції проведено розрахунки параметрів процесів адсорбції. Ізотерми адсорбції розраховано за допомогою рівняння Ленгмюра та Фрейндліха. Показано, що величини максимальної адсорбції, розраховано за допомогою рівняння Ленгмюра, добре узгоджуються з експериментальними даними.


Індекс рубрикатора НБУВ: П,9 + Л293

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100480 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського