РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000819974<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Demianenko E. M. 
A theoretical study on the effect of heteroatoms (N, B, Si) on the interaction of aluminum clusters with a carbon graphene-like plane = Теоретичне дослідження впливу гетероатомів (N, B, Si) на взаємодію кластерів алюмінію з вуглецевою графеноподібною площиною / E. M. Demianenko, M. I. Terets, L. M. Ushakova, S. V. Zhuravskyi, Yu. I. Sementsov, V. V. Lobanov, O. V. Filonenko, V. S. Kuts, A. G. Grebenyuk, M. T. Kartel // Хімія, фізика та технологія поверхні. - 2022. - 13, № 4. - С. 391-404. - Бібліогр.: 66 назв. - англ.

Відомо, що додавання невеликої кількості вуглецевих наноматеріалів (ВНМ) значно покращує механічні властивості композитів із металевою матрицею. Одним із найбільш важливим, перспективним і доступним металом як матриці для подібної модифікації є алюміній. Однак на межі поділу між вуглецевим матеріалом і Al утворюється карбіди алюмінію різного складу, які є крихкими та мають головний недолік - розчинність у воді. Тому поява карбіду алюмінію є серйозною проблемою, оскільки це сприяє утворенню дефектів, які у разі деформації композиту призводять до розтріскування композиту внаслідок наявності мікроголок. У зв'язку з цим, для передбачення особливостей взаємодії саме алюмінію з поверхнею доповнених гетероатомами (N, B, Si) ВНМ, доцільно провести моделювання таких процесів методами квантової хімії. Мета роботи - з'ясувати вплив температури на хімічну взаємодію кластерів алюмінію з нативною, бор-, силіций- та нітрогенвмісними графеноподібними площинами (ГПП). Усі розраховані трьома методами (B3LYP/6-31G(d,p), МР2/6-31G(d,p) і PВЕ0/6-31G(d,p)) значення залежності вільної енергії Гібса від температури як для різних розмірів кластерів алюмінію, так і графеноподібних кластерів, є найвищими для нативних графеноподібних площин. У всіх випадках, значення вільної енергії Гібса зростають з температурою. Найнижчі значення температурної залежності вільної енергії Гібса змінюються від розміру моделей реагуючих речовин і методів дослідження, особливо це характерно за наявності в складі графеноподібних кластерів атомів бору та кремнію. Отже, відсутність домішкових гетероатомів у складі нановуглецевої матриці сприяє тому, що у вуглецьвмісному нанокомпозиті з алюмінієм не будуть утворюватись острівці карбіду алюмінію, який негативно впливає на фізичні та хімічні характеристики одержаного нанокомпозиту.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л719.945

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100480 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського