РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000819987<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Хаустова В. Є. 
Теоретичні підходи до визначення поняття "мережева структура" / В. Є. Хаустова, Н. В. Трушкіна // Бізнес Інформ. - 2022. - № 8. - С. 12-19. - Бібліогр.: 39 назв. - укp.

На сучасному етапі трансформаційних перетворень вкрай важливими є проблеми активізації економічного партнерства та співробітництва на основі створення мережевих структур. І особливо ці питання актуалізуються в умовах стрімкого розвитку цифрової економіки та смарт-спеціалізації. З огляду на це, метою даного дослідження є теоретичне узагальнення та систематизація існуючих наукових підходів до трактування поняття "мережева структура"; обгрунтування авторського підходу до визначення змісту даної економічної категорії. У результаті дослідження встановлено, що поняття "мережева структура" ототожнюється з такими дефініціями, як: організація, взаємодія, об'єднання, структура управління, форма управління, координація, кооперація, альянс, структурована сукупність, інтеграція, корпоративна структура, відносини, коаліція. З використанням системного підходу та методу класифікації умовно систематизовано трактування терміна "мережева структура", що запропоновані різними науковими школами, за такими групами: підприємницька мережа; бізнес-структура; відкриті структури; нова організаційна форма спільної діяльності; колективна взаємодія; організаційний тип; модель економічних відносин; комплекс бізнес-одиниць (мережевих партнерів); елемент мережевої економіки тощо. Надано авторський підхід до визначення категорії "мережева структура" як специфічної форми організації колективних зусиль, яку засновано на добровільній взаємодії її учасників на основі об'єднання їх інтересів, ресурсів, компетенцій і можливостей. Запропоновано мережеву структуру розглядати як економічну категорію з трьох позицій, а саме, як: мережеву форму партнерства; ефективну модель взаємодії стейкхолдерів в умовах глобальних трансформацій; модель партнерських взаємовідносин між учасниками ринку при організації процесів логістичної діяльності.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-59

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14572 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського