РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000820017<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Капляр К. В. 
Розвиток ринку цифрових валют центральних банків у висококонкурентному середовищі / К. В. Капляр // Бізнес Інформ. - 2022. - № 9. - С. 74-81. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

Мета роботи полягає в теоретико-емпіричному дослідженні конкуренції між центральними та комерційними банками у зв'язку з появою цифрових грошей центральних банків та відтоком коштів населення з комерційних банків. Розглянуто еволюцію теоретичних засад і припущень щодо ринкової конкуренції через появу приватних грошей. Наголошено, що обсяги використання готівки в багатьох країнах, у тому числі в Україні, скорочуються. Під впливом розвитку фінансово-технологічних компаній з'являється все більше способів здійснення електронних платежів без використання платіжних карток і банківських послуг. У багатьох країнах зростає кількість користувачів криптовалют, що ще більше посилює рівень конкуренції приватного та державного секторів. Визначено головні загрози та ризики розвитку ринку криптовалют, головні переваги криптовалюти та сучасні тенденції в розвитку ринку криптовалюти, зокрема в Україні. Виявлено, що криптовалюти стали засобом платежу в багатьох країнах, їх кількість продовжує зростати. Україна очолила рейтинг країн з найбільшою часткою населення, що володіє криптовалютами - 12,7 %, увійшовши до топ-5 країн світу за кількістю користувачів криптоактивів. Розвиток ринку криптовалют привів до зростання конкуренції приватних цифрових валют, що стало однією серед причин емісії цифрової валюти центрального банку (ЦВЦБ). Запровадження ЦВЦБ переважно обумовлюється поступовими тенденціями цифровізації економіки, появою децентралізованих криптовалют, які створили конкуренцію банківським системам (зокрема, банківським розрахункам). Втім, ознаки децентралізації та високого рівня конфіденційності, що властиві криптовалютам та є запорукою попиту на них, знижують конкурентоспроможність ЦВЦБ і створюють певні ризики для світової економіки. Виявлено тенденцію до пошуку центральними банками способів утримання провідної ролі в платіжній системі, забезпечуючи доступ населення до грошей центробанку та водночас розвиваючи інновації у фінансовому секторі.


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.295.325.61 + У9(4УКР)262.6-18

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14572 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського