РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000820021<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Грабчук І. Л. 
Економічні наслідки відмивання грошей в умовах воєнного стану / І. Л. Грабчук, О. О. Григоревська // Бізнес Інформ. - 2022. - № 9. - С. 102-107. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Мета роботи - оцінка наслідків відмивання коштів та розкриття їх особливостей в умовах воєнного стану. Враховуючи положення Методики національної оцінки ризиків відмивання коштів та фінансування тероризму в Україні, аналізуючи, систематизуючи й узагальнюючи праці науковців, визначено основні наслідки відмивання коштів (погіршення стабільності фінансових установ та фінансової системи в цілому; деформація споживання; штучне зростання цін; зміни в експорті та імпорті, курсах валют; вплив на податкові надходження та підвищення можливості бюджетного дефіциту; вплив на темпи зростання економіки країни). Критично оцінено підходи до визнання позитивного ефекту від відмивання коштів та пропозиції здійснення цих операцій через розвинені країни. Незважаючи на наведені приклади відмивання коштів за участю великих компаній та фінансових установ Данії, Бельгії, Швейцарії та результати дослідження діяльності австралійських фірм, які отримали позитивні показники внаслідок відмивання грошей, отриманих у ході злочинної діяльності чи азартних ігор, обгрунтовано недоцільність узаконення відмивання коштів через розвинені країни. При вирішенні проблеми відмивання коштів, яка вийшла за межі регіонів та набула глобального характеру, доведено необхідність урахування інтересів різних груп країн та факту, що відмивання коштів у розвинених країнах не усуває соціально-політичних наслідків. У результаті дослідження розкрито особливості наслідків відмивання коштів в умовах воєнного стану. Показано, що введення воєнного стану загострило ряд негативних проявів відмивання коштів, тоді як значення ряду наслідків практично нівелюється внаслідок використання додаткового інструментарію державного регулювання економіки. Перспективами подальших досліджень у даному напрямі є розгляд міжнародних практик боротьби з відмиванням доходів, одержаних злочинним шляхом, і фінансуванням тероризму в кризових умовах.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-981 + У9(4УКР)260-21,01 + У526.13-21,01

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14572 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського