РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000820048<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Рибчук А. В. 
Лізинг - інтегрована форма підприємницької діяльності / А. В. Рибчук, М. Б. Паласевич // Бізнес Інформ. - 2022. - № 10. - С. 186-192. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Проаналізовано різнопланові аспекти визначення економічного змісту лізингу як інтегральної форми підприємницької діяльності, яка включає орендні, кредитні та інвестиційні відносини. Зазначено, що у функціональному аспекті лізинг є інститутом, який забезпечує технічне переозброєння підприємств і прискорення науково-технічного прогресу за допомогою прямих інвестицій у матеріальній та фінансовій формах. Підкреслено, що лізинг має складну потрійну основу та містить у собі одночасно елементи торговельної угоди, інвестиційної та орендної форм діяльності, які тісно поєднуються та взаємодіють одна з одною, утворюючи нову економіко-правову форму підприємницької діяльності. При цьому право користування майном відокремлюється від права володіння ним. В окремих випадках після закінчення терміну лізингу може бути передбачено право лізингоодержувача на купівлю об'єкта та право власності на нього. Показано, що функціонування лізингу як самостійного виду підприємництва грунтується на можливості поділу компонентів власності на дві складові - користування обієктом (використання його відповідно до призначення та з метою отримання доходу) та права абсолютної власності особи. Водночас лізинг розглядається як один із механізмів подолання кризових явищ в економіці та поліпшення інвестиційного клімату. Обгрунтовано, що подальший розвиток лізингового бізнесу потребує вдосконалення механізмів лізингу та нових, складніших схем здійснення угод, оскільки лізингові відносини - це особливий тип фінансових відносин, специфіка яких полягає в тому, що він використовується, передусім, як форма фінансування інвестицій, сприяє збільшення економічного потенціалу як окремих економічних суб'єктів, так і ринку лізингових послуг загалом. Пропонується уточнене визначення лізингу як самостійної, системоутворювальної, інтегральної, економіко-правової форми підприємницької діяльності, що включає цілий комплекс економічних відносин - інвестиційних, кредитних, орендних і торговельних.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-562.31 + У9(4УКР)262.25-072

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14572 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського