РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000820056<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Присяжнюк В. А. 
Наземні молюски неогенових відкладів України / В. А. Присяжнюк // Геол. журн. - 2020. - № 4. - С. 17-33. - Бібліогр.: 32 назв. - укp.

Вперше надано найбільш повний список наземних молюсків з неогенових відкладів України (понад 166 видів, що належать до 43 родів з 30 родин). В майбутньому, по завершенню ревізії цей список має бути доповнений. За систематичним складом, віковими, екологічними і зоогеографічними ознаками молюски складають окремі комплекси, що практично відповідають комплексним зонам. Всього виділено 20 комплексів. У неогені на Волино-Поділлі і в північній частині Молдови оттнанг-карпатському часу відповідає монастириський комплекс; баденському - рудківецький; ранньокужорському (ранньоволинському) - кужорський (заліський); пізньокужорському (пізньоволинському) - збруцький; початку середнього сармату - гоянсько-гидигицький, відомий тільки в Молдові; середній частині середньосарматського часу - молдавський в Молдові і чаплинський на Волино-Поділлі. Комплекси півдня України належать до двох палеозоогеографічних районів - західного (на захід від рік Дніпро і Південний Буг) і східного, що відрізняються насамперед кількістю мігрантів або із заходу, або із сходу. Караганському часу відповідає менчикурський комплекс I, конкському - менчикурський II, верхній частині раннього сармату - богданівський, термінальному середньому сармату - михайлівський, а пізньому сармату - логанештський. Молюски березнегуватського комплексу характерні для суходолу, що існував на півдні України між сарматським і меотичним часом. На південному заході України завершенню меотичного часу відповідає горіхівський комплекс, а середині понтичного - виноградівський. Молочанський комплекс за усіма параметрами пізньопліоценовий, а широкинський - еоплейстоценовий. В Криму, незажаючи на досить велику кількість знахідок наземних молюсків, добре виділяються лише два комплекси: ранньомеотичний комплекс Бабчинської балки і пізньомеотичний Завітного. Обидва комплекси ендемічні, і лише поодинокі знахідки можуть свідчити про короткочасні зв'язки кримського суходолу з Передкавказзям і Добруджею. Показано більшість місцезнаходжень наземних молюсків (54 місцезнаходження і поодиноких знахідок) і обгрунтовано їх належність до різних стратиграфічних підрозділів неогену.



Шифр НБУВ: Ж22224 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського