РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000820062<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Gurov E. P. 
Remains of paleoflora in the breccias of the Onaping formation, Sudbury impact structure, Ontario, Canada = Залишки палеофлори в брекчіях формації Онапінг, імпактна структура Садбері, Онтаріо, Канада / E. P. Gurov, V. V. Permiakov, B. M. French // Геол. журн. - 2021. - № 1. - С. 17-31. - Бібліогр.: 28 назв. - англ.

Проведено електронно-мікроскопічне дослідження зразків брекчій формації Онапінг імпактної структури Садбері (Канада) з метою пошуків залишків палеофлори і визначення природи органічної речовини в їх складі. У брекчіях Онапінг були виявлені дві форми рослинних залишків. Перша форма представлена поодинокими рослинними частинками, поширеними в матриці брекчій і включеними в газові вакуолі в розкристалізованому імпактному склі. Ці частинки розміром від 5 - 10 до 200 - 300 мкм є об'єктами у формі листя, стебел, а також часток трубчастої і сферичної форми. Передбачено, що джерелом цієї форми рослинних залишків слугувала водоростева флора, що населяла морський басейн напередодні астероїдного удару Садбері. Друга форма рослинних залишків у формації Онапінг представлена рослинним детритом в уламках вуглецевовміщуючих глинистих порід, що входять до складу брекчій. Детритові частинки, що досягають розмірів 1000 - 1200 мкм, мають неправильну форму і складні нерівні контакти з вміщуючими брекчіями. Рослинні залишки в складі глинистих уламків представлені головним чином стрічкоподібними частинками довжиною від 3 - 5 до 200 - 300 мкм, в той час як більш рідкісні частинки мають складну трубчасту і пластинчасту форму. Матриця глинистих порід представлена неоднорідною тонкозернистою глинистою речовиною з сіткою відкритих тріщин мікронного розміру. Вміст вуглецю в матриці глинистих частинок коливається від 7 - 10 до 20 - 25 мас %. Джерелом цих частинок у брекчіях послужили мулисті донні осади доударного морського басейну, а водоростева флора, яка мешкала в морі під час їх седиментації, стала джерелом включеного в них рослинного детриту. Уламки глинистих порід і рослинні залишки є важливим джерелом органічного вуглецю в брекчіях формації Онапінг. Виявлення залишків палеофлори в брекчіях формації Онапінг вказує на існування раніше невідомої складної водоростевої флори, що населяла морський басейн до ударної події 1,85 мільярда років тому в кінці палеопротерозою. Імпактна структура Садбері за параметрами порівнянна з кратером Чиксулуб, що викликав крейдово-палеогенове масове вимирання біоти. Припущено, що формування структури Садбері мало катастрофічні наслідки для палеофлори пізнього палеопротерозою, залишки якої збереглися в брекчіях формації Онапінг.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д344.21

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22224 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського