РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000820065<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Лижаченко Н. М. 
Аналіз мінерально-сировинної бази графіту Українського щита з використанням методик геолого-економічної оцінки / Н. М. Лижаченко // Геол. журн. - 2021. - № 1. - С. 70-80. - Бібліогр.: 79 назв. - укp.

Проведено аналіз мінерально-сировинної бази графіту Українського щита з використанням методик геолого-економічної оцінки та окреслено напрями її раціонального освоєння. Визначено основні проблеми розвитку мінерально-сировинної бази графіту в сучасних умовах. Охарактеризовано геологічні та технологічні фактори економічної цінності родовищ та проявів графіту. Запропоновано методику порівняльної оцінки покладів графіту, що дає змогу встановити найбільш перспективні для подальшої розвідки об'єкти на початкових стадіях вивчення надр. Аналіз включає основні геолого-економічні, технологічні та промислові фактори економічної цінності покладів даного типу мінеральної сировини, такі як запаси/ресурси, вміст графіту в рудах, глибина залягання руд, ступінь вивченості та група складності покладу та ін. Використано методику експрес-оцінки вартості корисних копалин при визначенні потенційної економічної цінності об'єктів та методику бальної оцінки. На першому етапі родовища та прояви, що враховані державним балансом, були проранжовані за геолого-промисловими параметрами. Кожен з параметрів було оцінено за бальною шкалою відповідно до підвищення його якісних характеристик. Кількість балів, що отримані для родовищ графіту з доведеною ефективністю освоєння (Буртинське, Балахівське) та для родовища, що розробляється (Завалівське), використані в якості оптимальних показників. Згідно з ними були обрані найбільш перспективні для подальшої розвідки прояви графіту за промисловими показниками. Товарна вартість цих покладів була обрахована за методикою перевідних коефіцієнтів. Результати підрахунку також були враховані при визначенні найбільш перспективних для інвестування покладів. За отриманими даними побудовано карту графітоносності Українського щита з виділенням потенційно перспективних об'єктів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д452.319-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22224 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського