РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000820078<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Vislohuzova T. V. 
Investigation of biodegradation and properties of polyurethane foam composite materials with lysozyme in vitro = Дослідження біодеградації та властивостей пінополіуретанових композиційних матеріалів з лізоцимом за умов in vitro / T. V. Vislohuzova, R. A. Rozhnova, N. A. Galatenko, L. F. Narazhayko // Полімер. журн. - 2022. - 44, № 1. - С. 41-52. - Бібліогр.: 15 назв. - англ.

Досліджено здатність до біодеградації пінополіуретанових композиційних матеріалів з лізоцимом під впливом фізіологічного розчину протягом 2 тижнів, 1, 3 і 6 місяців інкубації методом ІЧ-спектроскопії, ДСК, ТГА. За результатами ІЧ-спектроскопії під впливом модельного середовища відбуваються процеси біодеградації, про що свідчить зниження інтенсивності смуги поглинання (VС=О) з одночасним перерозподілом водневих зв'язків NH- і СО-груп полімерної матриці. За даними ДСК після інкубації у фізіологічному розчині спостерігали підвищення Tc і <$E DELTA C sub p> при склуванні (для пінополіуретанів та композитів з лізоцимом у кількості 5 % мас.), підвищення Tc та зниження <$E DELTA C sub p> (для композитів з лізоцимом у кількості 1 і 3 % мас.), що свідчить про перерозподіл водневих зв'язків під впливом фізіологічного розчину та внаслідок вивільнення лізоциму. Методом ТГА встановлено, що після інкубації у фізіологічному розчині спостерігається підвищення Tпоч.розкл. та Tмакс.шв.розкл. як для пінополіуретанів, так і для композиційних матеріалів з лізоцимом. Отже, композити з лізоцимом за умов in vitro залишаються термостійкими матеріалами. За результатами досліджень динаміки вивільнення лізоциму, композити здатні до пролонгованого вивільнення ферменту протягом 5 діб, кількість якого варіює залежно від вмісту лізоциму (43,85 - 61,97 % від загальної кількості введеного препарату) та є достатньою для прояву антимікробної активності. Методом культури тканин встановлено, що досліджувані матеріали є біосумісними. Для пінополіуретанових композиційних матеріалів з лізоцимом спостерігали більш активний ріст фібробластичних елементів, ніж у контролі й ППУ та сповільнення процесу дегенерації клітин. Отримані результати свідчать, що пінополіуретанові композиційні матеріали з лізоцимом є перспективними матеріалами, які завдяки наявності ферменту будуть мати антимікробну дію та можуть бути використані в медичній практиці як полімерні композити для лікування ран та опіків.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г712.723 + Г722.41-2 + Л713.41

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16871 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського