РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000820087<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Сисюк В. Г. 
Модифікація алкідних смол функціоналізованими дієновими рідкими каучуками для створення полімерних покриттів з покращеними властивостями / В. Г. Сисюк, Н. В. Гудзенко, В. К. Грищенко, Н. Г. Угро, Л. І. Зель, С. М. Остапюк // Полімер. журн. - 2022. - 44, № 2. - С. 128-136. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.

Модифіковано існуючі лакофарбові матеріали (ЛФМ) на основі алкідних і меламіноалкідних смол, створено нові плівкоутворювачі за допомогою функціоналізованих олігомерів з метою покращення властивостей матеріалів при їх експлуатації. Для отримання нових полімерних матеріалів використовували рідкий олігобутадієновий каучук з кінцевими гідроксильними групами, марки НТРВ. Для отримання нових ЛФМ модифікували пентафталевий лак ПФ-060, а також меламіноформальдегідну смолу К-421-02 додаванням олігобутадієнового каучуку та триізоціанату на основі триметилолпропану й ізофорондіізоціанатної смоли за різних співвідношень. Аналіз ІЧ-спектрів розроблених ЛФМ показав, що процес полімеризації в тонкій плівці на повітрі формує просторово-сітчастий полімер і проходить через стадію утворення розчинних полімерів, які є розгалуженими продуктами з подальшою кополімеризацією компонентів з киснем повітря та утворенням структурованої твердої полімерної плівки. Визначено оптимальний вміст каучуку у складі модифікованого ЛФМ, що становить 10 мас. % для алкідного лаку ПФ-060 і 7 - 10 мас. % для меламіноформальдегідної моли К-421-02 і при застосуванні триізоціанату забезпечує прискорення процесу висихання покриттів на повітрі, високі значення поверхневої твердості, адгезії, стійності до згину, водопоглинання. Розроблені модифіковані ЛФМ характеризуються підвищеною життєздатністю, терміном зберігання понад 6 міс., однорідністю, дають змогу отримувати прозорі якісні покриття з високими фізико-механічними характеристиками і можуть бути рекомендовані для практичного застосування в різних технологіях створення покриттів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л74-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16871 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського