РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000820092<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Гончарук В. В. 
Модифікування керамічних мембран піровуглецем із карбонізованих поліуретансечовин / В. В. Гончарук, В. М. Огенко, Л. В. Дубровіна, О. А. Вишневський, І. В. Дубровін, І. М. Кручко // Полімер. журн. - 2022. - 44, № 3. - С. 198-204. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Проведено модифікування трубчастих керамічних мембран із глинистих мінералів, отриманих методом шлікерного лиття (виробництво Інституту колоїдної хімії та хімії води імені А. В. Думанського НАН України). Мембрани модифікували пірокарбоном, отриманим карбонізацією прекурсору - поліуретансечовин. Прекурсор карбонізації синтезували з поліізоціанату (середня функціональність 2,7) і лапролу марки 5003, які вводили у пори мембрани просоченням відповідних розчинів у етилацетаті. При цьому в результаті реакції поліізоціанату з лапролом, адсорбованої на поверхні пор вологи та наявної у ньому і розчинниках води, утворюється поліуретансечовина тривимірної будови. Карбонізацію органічної складової проводили за T = 800 <$E symbol Р>C в потоці аргону. Позірну густину та відкриту пористість мембран визначали за поглинанням CCl4. Після модифікації відкрита пористість мембрани зменшилася з 29,9 до 27,3 %, позірна густина зросла з 1,86 до 1,87 г/см<^>3. Склад і структуру мембран вивчено за допомогою методів рентгенофазового аналізу та СЕМ. Зростання відносної інтенсивності рефлексів 26,0 - 26,4 та 41,3 і 44,2<$E symbol Р>C <$E 2 THETA> свідчить, що модифікатором в отриманих системах є піровуглець. Встановлено, що піровуглець покриває поверхню пор суцільним шаром і формує об'ємні утворення різної форми розміром від декількох нм до декількох мікрон. Тестування модифікованих мембран проводили очищенням води від барвника прямого ясно-червоного та іонів Са<^>2+ хлориду кальцію за допомогою баромембранного методу за робочого тиску 0,7 МПа. Виявлено, що вихідна мембрана не має затримувальної здатності щодо вказаних сполук, у той час як модифіковані мембрани набувають ультрафільтраційних властивостей з коефіцієнтами затримання 100 та 25 % для барвника прямого ясночервоного та катіонів кальцію відповідно.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л420.24

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16871 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського