РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000820108<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Щербак Г. 
Інтеграційна модель АСЕАН / Г. Щербак // Зовн. торгівля: економіка, фінанси, право. - 2022. - № 5. - С. 52-65. - Бібліогр.: 27 назв. - укp.

Донині Україна не приділяла достатньої уваги розвитку співробітництва з країнами Південно-Східної Азії та державами - членами Асоціації держав Південно-Східної Азії (АСЕАН), яке має двосторонній і вузько направлений характер, зокрема з Таїландом, Малайзією та Індонезією. Однак наразі через стрімке зростання впливу АСЕАН на міжнародній арені Україна не може нехтувати цим напрямом міжнародного співробітництва. Проблемою є складність міжнародно-правової природи АСЕАН і відсутність комплексних, актуальних досліджень на вказану тематику. Мета статті - уточнення правової природи АСЕАН, а також формулювання пропозицій щодо поглиблення співробітництва України з державами - членами АСЕАН як на двосторонньому рівні, так і співробітництва з Асоціацією загалом. Використано методи: аналізу, синтезу, порівняльно-правовий та історичний. Розглянуто основні положення установчих договорів АСЕАН, її організаційну структуру. Систематизовано історичний розвиток міжнародної правосуб'єктності АСЕАН. Проаналізовано сфери співробітництва України з АСЕАН загалом та з відповідними членами Асоціації. Висновки: АСЕАН - унікальна субконтинентальна міжурядова організація, метою якої є поглиблення економічної інтеграції держав регіону, співробітництва в соціальній, культурній та безпековій сферах, а в контексті АСЕАН+ВРЕП - торгово-економічний блок міжконтинентального значення. Нині загалом спостерігається позитивне зрушення у розвитку співробітництва між Україною та АСЕАН. Перспективними напрямами розвитку співробітництва України з державами - членами організації стануть: залучення інвестицій у промисловість з високорозвинених країн АСЕАН і вкладення інвестицій у малорозвинені країни Південно-Східної Азії, збільшення експорту продукції сільського господарства до країн цього регіону, приєднання до Договору про дружбу та співробітництво в Південно-Східній Азії та укладення угод про створення зони вільної торгівлі з державами - членами АСЕАН.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(575)843-96 + У9(4УКР)843-96

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69762 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського