РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000820147<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Радченко В. О. 
Зміни показників метаболізму сполучної тканини в сироватці крові дослідних щурів за умов моделювання розвитку дегенеративних процесів у паравертебральних м'язах / В. О. Радченко, Ф. С. Леонтьєва, В. О. Туляков, М. А. Скіданов, О. А. Нікольченко, А. Г. Скіданов // Ортопедія, травматологія та протезування. - 2022. - № 3/4. - С. 68-74. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.

Біль у попереку - поширена проблема охорони здоров'я. Для поглиблення розуміння патогенезу хвороби необхідні експериментальні дослідження на тваринах із моделюванням патологічного процесу. Мета роботи - на підставі аналізу біохімічних маркерів метааболізму сполучної тканини в сироватці крові лабораторних щурів оцінити придатність досліджуваних моделей дегенеративного ураження м'язової тканини для вивчення взаємозв'язку цього стану з розвитком порушень у хребтових рухових сегментах. Апробовано дві моделі відтворення дегенеративних процесів у паравертебральних м'язах білих щурів: I (n = 5) - аліментарного (дієт-індукованого) ожиріння, шляхом утримання упродовж 3 міс. на висококалорійному раціоні; II (n = 5) - ішемії, шляхом перев'язування великих прямих м'язів спини шовним матеріалом (45 діб). Контрольна група (n = 5) - інтактні тварини аналогічного віку та статі. У сироватці крові щурів досліджено вміст глікопротеїнів, загальних хондроїтинсульфатів (ХС), гексозамінів, гексоз, пов'язаних із білком, сероглікоїдів, фракційний розподіл і сумарний вміст гідроксипроліну та глікозаміноглікансульфатів (ГАГс). У сироватці крові щурів I і II груп визначено значуще підвищення порівняно з контролем рівня глікопротеїнів, з більшим ефектом у моделі ішемії, проте не зафіксовано значущих змін гексоз, пов'язаних із білком, гексозамінів і загальних ХС. Рівень маркерів запалення (сіалових кислот і сероглікоїдів) у сироватці крові тварин обох груп значуще не відрізнявся від контролю, а зміни показників гідроксипроліну (крім мало змінюваної білково-зв'язаної фракції) і ГАГс були значущими лише для моделі ішемії. Висновки: на підставі аналізу біохімічних маркерів метаболізму сполучної тканини щурів I та II груп визначено зміни, характерні для дегенеративних процесів, із більшим проявом у моделі ішемії. Не зафіксовано істотного підвищення біохімічних маркерів запалення. Обидві моделі можуть бути використані для відтворення дистрофічних процесів за остеохондрозу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.25 + Р418.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26813 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського