РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000820226<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Макогон В. Д. 
Фінансова політика держави у системі економічного розвитку / В. Д. Макогон, І. П. Адаменко // Екон. вісн. ун-ту/Ун-т Григорія Сковороди в Переяславі. - 2023. - Вип. 56. - С. 193-200. - Бібліогр.: 26 назв. - укp.

За умов воєнного стану висуваються більш жорсткі вимоги до формування те реалізації фінансової політики держави, прозорості у фінансових взаємовідносинах. У той же час, війна спровокувала посилення фіскальних ризиків, що впливають на рівень фінансової безпеки країни. Зазначене зумовлює проведення низки реформ у фінансовій сфері. Вагомими постали завдання щодо підвищення якісного рівня фінансової політики держави у системі економічного розвитку та її інструментарію. Обгрунтування напрямів підвищення якісного рівня фінансової політики держави потребує застосування раціонального підходу виходячи із дуалізму поставлених перед органами державного управління України в умовах воєнного стану завдань: забезпечення на належному рівні фінансування державних витрат і створення фундаментальних умов для підтримки та відновлення вітчизняної економіки. Розвиток положень щодо реалізації фінансової політики держави у системі економічного розвитку надасть можливість підвищити ступінь її адаптивності до соціально-економічних процесів. Проблематика формування та реалізації фінансової політики держави у системі економічного розвитку доволі поширена в наукових дослідженнях. Це роботи відомих вітчизняних та зарубіжних науковців: Дж. Кейнса, П. Самуельсона, Дж. Стігліца, В. Танзі, Л. Лисяк, І. Лук'яненко, А. Мазаракі, А. Нікітішина, М. Пасічного, Ю. Радіонова, І. Чугунова та інших. Зазначені вище питання актуалізуються у зв'язку з широкомасштабними військовими діями на території України, що зумовлюють нові надзвичайні виклики для забезпечення фінансової безпеки країни. Завданнями дослідження є: розкрити особливості реалізації фінансової політики у системі економічного розвитку країни в умовах воєнного стану; здійснити аналіз та оцінку системи державних фінансів. Мета дослідження - обгрунтування стратегічних напрямів фінансової політики у системі економічного розвитку. Застосовано сукупність методів наукового дослідження: системного підходу, наукової абстракції, індукції та дедукції. Викладення основного матеріалу (результати роботи). Розкрито особливості реалізації фінансової політики у системі економічного розвитку країни. Обгрунтовано стратегічні напрями фінансової політики держави в умовах воєнного стану. Результати дослідження можуть бути використані в процесі формування та реалізації фінансової політики. Висновки: широкомасштабні військові дії в Україні формують загрози для забезпечення як фінансової, так і в цілому національної безпеки країни: ускладнення контролю за фінансовими потоками, зменшення надходжень до бюджету тощо. Моделювання фінансових взаємозв'язків, виявлення їх причинно-наслідковості, синергетичних ефектів, має бути покладено в основу підвищення якісного рівня фінансової політики держави у системі економічного розвитку, відновлення економічної рівноваги у воєнний та післявоєнний періоди.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)260-18 + У9(4УКР)0-96

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73720 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського