РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000820265<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Сидоренко С. В. 
Інтенсифікація теплопередачі в теплообмінному обладнанні при конденсації водяних парів після паротурбінних установок в атомній енергетиці / С. В. Сидоренко, М. А. Сидоренко // Енерготехнології та ресурсозбереження. - 2023. - № 1. - С. 40-47. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Визначальним параметром, що характеризує інтенсивність теплопередачі в теплообмінному обладнанні, є коефіцієнт теплопередачі, величина якого залежить від термічних опорів, що мають місце у відповідному обладнанні. У теплообміннику-конденсаторі паротурбінної установки атомної електричної станції це термічний опір при тепловіддачі охолоджуючої води у теплоoбмінних трубках та при тепловіддачі водяних парів, що конденсуються у міжтрубному просторі. Величина коефіцієнта теплопередачі залежить також від геометричних та теплофізичних характеристик теплообмінних трубок, від забруднення охолоджуючої води, від присутності повітря у парах, що конденсуються. Відповідно до запропонованої схеми експериментальної установки типу "труба в трубі" виконано розрахунки коефіцієнта теплопередачі при використанні зовнішньої прозорої скляної труби та внутрішньої металевої трубки для дослідження плівкової конденсації водяної пари. Нанесенням на металеву трубку водовідштовхуючого покриття забезпечується краплинна конденсація водяної пари. Забруднення охолоджуючої води та присутність повітря у водяних парах в обох випадках конденсації мають бути однаковими та по можливості мінімальними. Аналіз одержаних результатів розрахунків дає можливість зробити такі висновки: зміна стану зовнішньої поверхні теплообмінних трубок збільшує коефіцієнт тепловіддачі при конденсації водяної пари майже у 3 рази, що забезпечує зростання ефективності теплопередачі більш 10 % та, відповідно, дає можливість зменшити робочу поверхню теплообмінної апаратури, що особливо актуально у сучасних умовах роботи енергетичного обладнання, коли існує необхідність екстреної реконструкції частково зруйнованого теплообмінного обладнання.


Індекс рубрикатора НБУВ: З363.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28350 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського