РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000820288<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Соломаха І. В. 
Польові лісосмуги Середнього Лісостепового Придніпров'я як сировинні угіддя для бджільництва / І. В. Соломаха, Д. М. Постоєнко, В. А. Соломаха // Агроекол. журн. - 2023. - № 1. - С. 38-46. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Дослідження забезпеченості бджолярської галузі спектром нектаро- та пилконосних рослин є досить важливим для зростання кількісного насичення бджолосім'ями певних територій. Для цього необхідно проаналізувати все фіторізноманіття штучно створених насаджень, спонтанних та природних лісових угруповань, які широко поширені на території Середнього Лісостепового Придніпров'я. До цього нами було попередньо досліджено участь цих сировинних рослин зі списку деревних і чагарникових видів лісових насаджень досліджуваної території, а в цій роботі нами проаналізовано повну участь наявних видів рослин в угрупованнях полезахисних лісових смуг. Аналіз поширення нектаро- та пилконосних видів дав можливість виявити 91 вид рослин, які мають різноманітну представленість у цих рослинних угруповань. Найціннішими сировинними видами є Tilia cordata Mill. та Robinia pseudoacacia L., які переважають у частині досліджених угруповань і перспективні для головного продуктивного медозбору. Також у цих насадженнях є деякі види з доволі високим значенням сировинної цінності, але вони переважно мають незначне поширення. Крім того, відмічено значну групу рослин, які широко розповсюджені, але не належать до гарних медоносів. Досліджені насадження в сукупності наявних у них деревних, чагарникових та трав'янистих видів рослин можуть також активно використовуватися бджолами як джерело підтримуючого взятку практично впродовж усього періоду їхньої льотної активності. Особливо важливим є застосування полезахисних лісових смуг як сировинних угідь, внаслідок досить частого їх виявлення біля населених пунктів, де зазвичай розміщені пасіки, а також можливого використання захисних лісових насаджень для розташування пасік при кочівлях. Окрім того, виконано часткову корекцію значень нектарної і пилкової активності окремих видів та загальної сировинної цінності частини з цих видів.


Індекс рубрикатора НБУВ: П691(4УКР) + П347.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23660 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського