РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000820329<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Chikov I. 
Economic development of agricultural food enterprises on an innovative basis = Економічний розвиток підприємств агропродовольчої сфери на інноваційній основі / I. Chikov, V. Radko, M. Marshalok, M. Tepliuk, O. Petrenko, I. Sharko, A. Sitkovska // Фінанс.-кредит. діяльність: проблеми теорії та практики : зб. наук. пр.. - 2022. - Вип. 1. - С. 98-106. - Бібліогр.: 25 назв. - англ.

Агропродовольча сфера була та залишається основою економіки України. На сьогодні, в умовах занепаду промисловості та всеохоплюваного процесу деіндустріалізації економіки, підприємства агропродовольчої сфери залишаються стабільно функціонуючими суб'єктами ринку. Попри перепони в розвитку, тривалий час на ринку агропродовольства домінують агрохолдинги, які акумулюють значні земельні масиви та фінансові ресурси. Найбільшими компаніями є Kernel, UkrLandFarming, MHP, Agroposperis та Astarta-Kyiv, земельні банки яких перевищують 200 тис га. Зазначені компанії працевлаштували майже 75 тис працівників. Агрохолдинги інвестують у власний розвиток. Одним із пріоритетних напрямів є інноваційний розвиток. Саме інновації забезпечують стабільність і майбутнє компаніям. Найбільшим інноваційним фондом володіють Kernel, витрати якого становили 2,7 млн дол., MHP - 2,5, АP Group - 2, Astarta- Kyiv, Harveast та ІМС - 1, Epicentr Agro - 0,42 млн дол. Із-поміж названих компаній на 1 га сільськогосподарських угідь найвищі інвестиції в інноваційний розвиток здійснили Harveast та ІМС - 8,1 дол., MHP - 6,9, Kernel та АP Group - 5, Astarta-Kyiv - 4 та Epicentr Agro - 3,8 дол. Однак, попри наведені досягнення, прийнятним вважається відмітка у 50 дол./га. За рахунок реалізації інноваційних заходів Astarta-Kyiv зекономила близько 15 млн дол. за 4 роки, Agroprosperis - зростання ефективності ухвалених рішень агрономами в декілька разів, UkrLandFarming - підвищити урожайність на чверть. У цілому ж, за даними фахівців, 80 % усіх витрат на інновації спрямовуються на комп'ютеризацію та автоматизацію облікових процесів, ведення електронного документообігу, забезпечення захисту інформації від крадіжок. Проведене дослідження надало змогу проаналізувати роботу менеджменту компаній у розрізі напрямів інноваційного розвитку та вивести показник комплексного інноваційного розвитку за сегментами та окремими компаніями. Цей підхід може бути екстрапольований на малі та середні підприємства агропродовольчої сфери.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-982

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73250 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського