РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000820334<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Кундря-Висоцька О. П. 
Іманентна філософія сучасного обліку в контексті поглиблення сутності його предмета / О. П. Кундря-Висоцька, І. М. Вагнер, І. І. Демко // Фінанс.-кредит. діяльність: проблеми теорії та практики : зб. наук. пр.. - 2022. - Вип. 1. - С. 145-153. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Обгрунтовано вплив зовнішнього середовища на формування внутрішньої філософії бухгалтерського обліку (БО) на основі іманентного зв'язку, що зумовлює розширення предметної площини облікової системи під впливом зростаючих інформаційних запитів. Доведено доречність використання поняття "іманентність" як одного з інструментів розширення предметної площини сучасного БО через його практичну, моделюючу і наукову компоненти. У процесі аналізу розширення практичної площини охарактеризовано інституційні (формальні та неформальні) обмеження, що перешкоджають обліковій системі забезпечувати зростаючі інформаційні запити. Виділено 4 групи обмежень, породжених гносеологічно: теоретичні, методичні, регуляторні, а також неформальні обмеження, які на сьогодні сформували психологічні стереотипи на предмет консервативності облікової практики, науки та облікової професії. Доведено, що розвиток предметної площини сучасного обліку відбувається через інтерпретацію можливих альтернативних варіантів у контексті творчого, професійного підходу фахівців з обліку. Йдеться про превалювання професійного судження як ознаки творчого професійного контенту іманентної облікової філософії на сьогодні, що доводить предметні інтерпретації у фаховому розвитку облікової системи. Деталізовано умови для застосування професійного судження в сучасному обліку, що забезпечує розширення та вдосконалення методики облікових процесів для суб'єктів підприємництва через фахову інтерпретацію результативної облікової інформації для потреб користувачів. Охарактеризовано наукову площину БО як динамічну систему знань, які розкривають нові явища в суспільстві та природі, з метою використання їх у практичній діяльності. Доведено, що наукові дослідження в галузі БО, маючи свою специфіку, історично тривають у контексті вирішення двох взаємообумовлених запитань: як БО впливає на навколишній світ і як світ впливає на БО. Констатовано наявність певних дезінтеграційних тенденцій в обліковій науці, пов'язаних із виокресленням наукової концепції щодо розширення предметної площини обліку. Виокремлено 3 основні значення наукових досліджень у галузі БО, які "іманентно" відповідають визначеним у роботі напрямам розширення його предмета. Запропоновано та конкретизовано наукові дослідження в галузі БО здійснювати не в будь-яких напрямах, а лише в найбільш вагомих, які мають значення для теорії та практики розвитку БО і є актуальними на певний момент часу.


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.2 в

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73250 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського