РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000820415<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Babak V. P. 
Possibilities and perspectives of the consumers-regulators application in systems of frequency and power automatic regulation = Можливості та перспективи застосування споживачів-регуляторів у системах автоматичного регулювання частоти і потужності / V. P. Babak, M. M. Kulyk // Техн. електродинаміка. - 2023. - № 4. - С. 72-80. - Бібліогр.: 20 назв. - англ.

Об'єднана енергетична система (ОЕС) України функціонує у складі електроенергетичної системи Європейського Союзу (ЄС) ENTSO-E. Кожна країна, ОЕС якої працює у структурі ENTSO-E, повинна забезпечити у складі національної ОЕС наявність повноцінної системи автоматичного регулювання частоти і потужності (система АРЧП, САРЧП). Винятком є лише ОЕС України, оскільки її входження до складу ENTSO-E відбулося під час воєнного стану та за відсутності у ній при цьому повноцінної системи АРЧП. Це порушує наріжні вимоги формування структури ENTSO-E. У повоєнний час ОЕС України зобов'язана буде добудувати власну, повноцінну САРЧП у найкоротші терміни. Досліджено три структури розбудови системи АРЧП ОЕС України: за традиційним принципом (на базі генераторів-регуляторів), на основі теплових споживачів-регуляторів із залученням теплонасосних установок та теплових споживачів-регуляторів з використанням електричних теплогенераторів, що забезпечують енергією системи централізованого теплопостачання. Розрахунки і аналіз техніко-економічних показників показали, що традиційна структура САРЧП безнадійно програє обом структурам, побудованим на споживачах-регуляторах. Помітно кращою із цих двох систем є САРЧП, побудована на споживачах-регуляторах у вигляді електричних теплогенераторів. Вона надає річний чистий прибуток більше 1,8 млрд дол. США, термін окупності біля 0,5 р., зменшує на 2,7 млрд куб. м споживання природного газу, зменшує на 13,9 млрд дол. США необхідні капіталовкладення, має малі терміни будівництва.


Індекс рубрикатора НБУВ: З271

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14164 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського