РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000820499<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Коцупал О. 
Фінансове прогнозування в умовах глобальної невизначеності / О. Коцупал // Scientia Fructuosa. - 2023. - № 1. - С. 17-25. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Соціально-економічні потрясіння останніх років висвітлили недоліки поточної моделі фінансового прогнозування та пов'язані з цим виклики: обмеженість традиційного підходу до генерації сценаріїв; нестача схожих подій в історії для порівняння; неврахування соціально-економічного контексту під час розроблення сценаріїв; відсутність інтегрованого у прогнозування стрес-тестування на актуальність; нездатність існуючих процесів підтримувати швидкий темп перегляду прогнозів. Посилення невизначеності економічних процесів призвело до ситуації, коли продовження ведення бізнесу в умовах "як зазвичай" зараз є неможливим, оскільки попередньо визначені статичні прогнози швидко втрачають актуальність, що зумовлює зростання хаотичності та необгрунтованості прийняття рішень. Це потребує застосування нового підходу до фінансового прогнозування - прогнозування в умовах глобальної невизначеності. Мета статті - висвітлення глобальних ризиків, в яких оперують сучасні підприємства, та окреслення принципів ефективного фінансового прогнозування за умов глобальної невизначеності. Використано низку методів та підходів: діалектичний, аналітичний, синтезу, порівняльний, узагальнень; системний, інституційний, історичний та логічний. Важливим елементом забезпечення ефективності фінансового прогнозування в умовах невизначеності є ідентифікація та моніторинг випереджальних індикаторів, що дає змогу вчасно зафіксувати перші ознаки зміни драйверів прогнозу. Такі індикатори можуть бути різними для кожного бізнесу: внутрішні, ринкові, макроекономічні. Оскільки зміни відбуваються дуже динамічно, найкращого ефекту можна досягнути, аналізуючи такі показники в реальному часі, за допомогою інформаційних систем або використовуючи інструменти штучного інтелекту. Висновки: ризики, перед якими опинилась світова економіка, формують для підприємств унікальні умови невизначеності та турбулентності, за яких доцільно дотримуватись таких принципів фінансового прогнозування: крос-функціональна робота над визначенням релевантних бізнес-драйверів; фокусування на найважливіших драйверах; виділення різних сценаріїв залежно від впливу специфічних викликів; моніторинг випереджальних індикаторів; постійний перегляд прогнозів.


Індекс рубрикатора НБУВ: У526 в611.219 + У529.0-99

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16143 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського