РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000820801<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Заболотна І. Б. 
Диференційовані методи відновлювального лікування хворих на неалкогольну жирову хворобу печінки на основі використання природних та преформованих чинників (експериментально-клінічне дослідження) : автореф. дис. ... д-ра мед. наук : 14.01.33 / І. Б. Заболотна; Одеський національний медичний університет. - Одеса, 2019. - 40 c. - укp.

Розроблено та науково обґрунтовано концепцію нових підходів до лікування хворих на неалкогольну жирову хворобу печінки (НАЖХП) на основі диференційованого застосування різних за складом (гідрокарбонатні та сульфатні) та мінералізацією (мала та середня мінералізація) мінеральних вод і водного розчину бішофіту. Вивчено характер впливу водного розчину бішофіту та мінеральних вод різного хімічного складу та мінералізації при їхньому внутрішньому курсовому застосуванні щодо структурно-функціональних характеристик печінки у щурів з експериментальною НАЖХП. Продемонстровано односпрямований позитивний вплив на біохімічні та морфологічні зміни у печінці, що супроводжується суттєвим зменшенням або зникненням ліпідних вакуолей та елементів запальної реакції. У хворих на НАЖХП вивчено вплив внутрішнього курсового прийому розчину бішофіту на клінічний перебіг основного та супутніх захворювань органів травлення, динаміку ліпідного та вуглеводного обміну, рівень адипокінів. Встановлено позитивний вплив на клінічний перебіг основного захворювання, супутньої біліарної та гастродуоденальної патології, синдрому подразненого кишечнику із закрепами, відновлення ліпідного спектра крові, зниження інсулінорезистентності, особливо гіперінсулінемії, на тлі пригнічення процесів перекисного окиснення ліпідів. Вивчено питання щодо впливу мінеральних вод різного складу та мінералізації на функціональний стан печінки, порушення ліпідного та вуглеводного обміну у хворих на НАЖХП. Доведено, що сульфатним мінеральним водам притаманна висока ефективність щодо нівеляції ознак цитолізу та холестазу, відновлення ліпідного спектра крові, підвищення рівня адипонектину. На відміну від цього, для гідрокарбонатних мінеральних вод характерна висока ефективність щодо усунення ознак інсулінорезистентності та, особливо, гіперінсулінемії, нормалізації толерантності до вуглеводів, відновлення ліпідного спектра, зниження рівня лептину. Встановлено, що вираженість клінічних і метаболічних ефектів зростає з мінералізацією мінеральної води. Маломінералізовані мінеральні води сприяють більш вираженому зниженню маси тіла. У хворих на НАЖХП запропоновано диференційоване застосування водного розчину бішофіту Полтавського родовища, мінеральних вод гідрокарбонатного та сульфатного типів малої та середньої мінералізації залежно від стадії основного захворювання (стеатоз або стеатогепатит мінімального ступеня активності), супутньої патології органів травлення (патологія біліарного тракту, кишечнику, кислотозалежні захворювання), характеру та ступеня метаболічних розладів (інсулінорезистентність та гіперінсулінемія, гіперглікемія, порушена толерантність до вуглеводів, дисліпідемія, ожиріння), профілю адипокінів для запобігання прогресуванню печінкової патології, відновлення ліпідного та вуглеводного обміну, підвищення якості життя.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.51-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА442738 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського