РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000820809<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Повх М. М. 
Природне старіння іонно-імплантованих шарів епітаксійних плівок та монокристалів гранату : автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.18 / М. М. Повх; Державний вищий навчальний заклад "Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника". - Івано-Франківськ, 2019. - 20 c. - укp.

У роботі, використовуючи метод двокристальної Х-променевої дифрактометрії та статистичну динамічну теорію розсіяння Х-променів, встановлено закономірності перебудови кристалічної структури імплантованих іонами Не+, В+ та F+ епітаксійних плівок та монокристалів гранатів при іонній імплантації та природному старінні за кімнатних температур. Отримано співвідношення, які дають можливість врахувати анізотропію в орієнтації призматичних кластерів, для обчислення статичного фактора Кривоглаза-Дебая-Валлера та коефіцієнта екстинкції. Встановлено, що природне старіння приповерхневих порушених шарів епітаксійних плівок і монокристалів гранатів імплантованих іонам Не+, В+ та F+ характеризується двома стадіями, які проявляються у рості максимальної деформації на першому етапі старіння та подальшому зменшенні величини деформації по всій товщині порушеного шару. Показано вплив пружної деформації гетероструктури на ступінь розупорядкування приповерхневих шарів при іонній імплантації, вигляд профілів деформації та процеси природного старіння іонно-імплантованих ферит-гранатових плівок (ФГП) за кімнатної температури. Встановлено, що зміни структури приповерхневих шарів плівок LaGa:ЗІГ під час природного старіння після імплантації іонами F+ та лазерного відпалу залежать від того, зі сторони імплантованого шару чи зі сторони підкладки відбувалося опромінення лазером. На відміну від лазерного опромінення зі сторони імплантованого шару, природне старіння впродовж 7 років зразка, відпаленого лазером зі сторони підкладки, до помітної зміни величини максимальної деформації не призводить, що вказує на ефективність використання лазерного відпалу для забезпечення термостабільності іонно-імплантованих ФГП.


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.5,022 + В372.7,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА442756 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського