РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000820945<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Макроекономічна теорія : навч. посіб. / Г. І. Башнянин, О. Р. Зав'ялова, Я. С. Лапчук, О. Ю. Носов, О. І. Ковтун, В. М. Коцупей, Г. С. Кундицька, М. Б. Паласевич, Т. О. Герасименко, О. О. Перепьолкіна, О. М. Свінцов, П. В. Скотний, Б. Б. Семак, Б. М. Шевчик, Т. І. Городиський, Т. І. Васюник, В. В. Прошак, Я. Я. Шпарик; ред.: Г. І. Башнянин, О. О. Перепьолкіна. - 4-е вид., перероб. і допов.. - Львів : Новий світ-2000, 2019. - 457 c. - (Серія "Вища освіта в Україні"Вища освіта в Україні). - Бібліогр. в кінці тем. - укp.

Розглянуто макроекономічні проблеми розвитку національної економіки. Зазначено, що макроекономічну теорію викладено як одну із складових частин економічної теорії в її широкій інтерпретації. Визнано, що макроекономічна теорія - одна з трьох найфундаментальніших економічних наук і навчальних дисциплін поряд з такими науками, як „Економічна теорія” та „Мікроекономічна теорія” адже трансформація економічної системи, формування ринкової економіки передбачає теоретичне осмислення суті економічних явищ, що відбувається на макроекономічному рівні, обумовлює розробку дієвих, а головне ефективних моделей розвитку. Підкресленно, що макроекономіку називають теоретичною основою економічної політики держави, бо основним предметом її дослідження є вивчення і аналіз загальних принципів функціонування і розвитку макроекономічних систем. Доведено, що макроекономіка — це особливий погляд на економічні відносини, якими на них повинен дивитись керівник уряду, державний діяч, політик та й просто громадянин держави. З'ясовано, що специфічним завданням макроекономіки є пізнання, систематизація, узагальнення та пояснення процесів, які обумовлюються механізмом функціонування народного господарства в цілому. Описано макроекономічний аналіз, що здійснюється на двох рівнях: національне рахівництво, яке передбачає визначення макроекономічних параметрів минулого періоду з метою отримання інформації про функціонування економіки і досягнуті результати та прогностичне моделювання, що має на меті визначення факторів та їхнього впливу на значення макроекономічних показників у майбутньому.


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.4 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА863391 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського