РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000820960<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Тарасенко М. В. 
Стан слухової системи у хворих на автоімунний тиреоїдит : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.19 / М. В. Тарасенко; Національна академія медичних наук України, Інститут отоларингології імені О. С. Коломійченка. - Київ, 2019. - 20 c. - укp.

Показано, що на фоні підвищеного рівня специфічних імунологічних показників при автоімунному тиреоїдиті (AIT) відбуваються функціональні та структурні порушення у рецепторних структурах слухової системи тварин, про що свідчать результати електрофізіологічних (відсутність відповідей при реєстрації ПСОАЕ та збільшення (р<0,05) латентностей піків хвиль КСВП: І до 1,82 (1,33;2,25) мс, ІІІ до 4,72 (3,99; 4,83) мс і V до 5,77 (5,73; 5,95) мс) в експериментальній моделі на щурах. Доведено вплив показників автоімунної активності, специфічних біохімічних показників - підвищення рівня (р<0,05) білка престину до 139,00 (114,20;289,45) пг/мл та підвищення рівня (р<0,05) специфічних імунологічних показників (антитіла до тиреопероксидази (АТПО) до 89,20 (29,20:165,30) МО/мл, антитіла до тиреоглобуліну (АТТГ) до 290,00 (82,00;421,30) мкМО/мл) на стан рецепторного відділу слухової системи у хворих на AIT у стані еутиреозу. Виявлено вплив AIT в стані еутиреозу у хворих та експериментальних тварин на функцію зовнішніх волоскових клітин внутрішнього вуха та стовбуромозкові структури слухового аналізатора. При такому процесі насамперед страждають структури рецепторного відділу слухового аналізатора, про що свідчить результат аналізу стану зовнішніх волоскових клітин за допомогою об'єктивних методів дослідження слуху в експерименті та клінічному дослідженні. Доведено, що при AIT у стані еутиреозу мають місце зміни рівня специфічного транспортного білка престину, що в результаті призводить до погіршення функціонального стану рецепторного відділу слухового аналізатора. Виявлено взаємозв'язки та взаємозалежності між різними факторами при AIT і ураженням слухової системи. Найбільш впливовими чинниками, за даними багатофакторного статистичного аналізу, є зміни рівня імунологічних (специфічних і неспецифічних) та специфічних біохімічних (білок престин) чинників на стан внутрішнього вуха.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.120.11 + Р683.024

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА442896 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського