РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000821280<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Shuliuk B. 
Banking project financing of public-private partnership and its role in ensuring public welfare = Банківське проєктне фінансування державно-приватного партнерства і його роль у забезпеченні суспільного добробуту / B. Shuliuk, V. Horyn // Фінанс.-кредит. діяльність: проблеми теорії та практики : зб. наук. пр.. - 2022. - Вип. 2. - С. 17-23. - Бібліогр.: 16 назв. - англ.

Розкрито особливості застосування банківського проєктного фінансування у сфері державно-приватного партнерства (ДПП). Обгрунтовано, що особливістю застосування проєктного фінансування ДПП є створення спеціальної проєктної компанії, яка відповідає за мобілізацію фінансових ресурсів для реалізації проєкту; наявність ієрархії вкладення коштів; більш об'єктивне оцінювання платоспроможності та надійності позичальника та оцінювання самого проєкту щодо його ефективності, забезпеченості та ризику; значні трансакційні витрати на врегулювання інтересів усіх членів партнерських відносин. Доведено, що в сучасних умовах роль проєктного банківського кредитування у складі джерел проєктного фінансування швидко зростає, при цьому роль банків у цьому процесі значно ширша, ніж за традиційних форм кредитування. Вони не лише надають фінансове забезпечення проєкту, а й стають безпосередніми учасниками реалізації проєкту ДПП, здійснюючи управлінські, розрахункові, консультаційні, гарантійні та інші функції. З огляду на специфіку проєктів у сфері ДПП (значний масштаб, тривалий час реалізації, витратність) участь комерційних банків у їхньому фінансуванні ускладнена. Провідну роль у становленні проєктного фінансування у сфері ДПП відіграють міжнародні банки розвитку та міжнародні фінансові інституції, у зарубіжній практиці також використовується механізм синдикованого кредитування. Проте в Україні банківське проєктне фінансування практично не розвинене, що пов'язане з його інституційною та правовою неврегульованістю. Одиничний характер в Україні має застосування механізмів синдикованого кредитування, а також фінансування проєктів ДПП через кредитно-експортні агенції. Найбільшого розвитку набуло проєктне фінансування ДПП за підтримки міжнародних фінансових інституцій, зокрема ЄБРР, яке концентрується в таких напрямах, як розвиток інфраструктури, реформування енергетики, будівництво. У зв'язку з цим окреслено проблеми економічного, правового й управлінського характеру, які стримують розвиток банківського проєктного фінансування у сфері ДПП в Україні в сучасних умовах.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)21,02 + У9(4УКР)262.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73250 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського