РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000821289<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Melnyk V. 
Synergy in the regulation of stock, credit, currency and insurance segments of the financial architecture of national economy = Синергія в регулюванні фондового, кредитного, валютного та страхового сегментів фінансової архітектури національної економіки / V. Melnyk, L. Sidelnykova, O. Sosnovska, M. Zhytar, A. Navolokina // Фінанс.-кредит. діяльність: проблеми теорії та практики : зб. наук. пр.. - 2022. - Вип. 2. - С. 85-94. - Бібліогр.: 10 назв. - англ.

Розглянуто фінансову архітектуру щодо системного та функціонального підходів, які в сукупності становлять синергетичний підхід. Основою функціонального підходу є представлення поняття функції для кожної складової фінансової архітектури щодо представлення системи як загального цілого, тобто який основний внесок робить кожен із складових у її розвиток. Доведено, що специфічні властивості щодо єдності загального, універсалізму та функціональної важливості реалізуються для кожного з елементів або ж відповідних підсистем певної системи. Під процесним підходом розглянуто систематичну ідентифікацію, управління наявними процесами, особливо системи управління взаємодією представлених процесів. Використання представлених підходів у комплексі та тісному взаємозв'язку з визначеними гіпотезами надали змогу розробити концепцію регулювання розвитку фінансової архітектури національної економіки. У результаті проведеного дослідження зроблено такі висновки: побудовано й обгрунтовано комплекс гіпотез, що надало змогу представити припущення для кожної з гіпотез, відповідні положення для їхнього доказу та наслідків використання гіпотез. Таке представлення щодо гіпотез сприяє коректності формування концепції проведеного дослідження та визначення ключових моментів щодо доведення; сформовано комплекс принципів та обгрунтовано концептуальні підходи, у контексті яких ідентифіковано особливості реалізації принципів використовуючи різні підходи, які представляють методологічний базис для розроблення ефективної концепції регулювання розвитку фінансової архітектури національної економіки. Обгрунтовано, що в умовах фінансової кризи та глобалізації національної економіки концепції повинні мати практичну спрямованість, адже потрібне суворіше регулювання фінансового ринку. Зроблено висновки, що розроблена концепція регулювання фінансової архітектури має низку переваг: в основі концепції лежать дві гіпотези, підтвердження яких надає змогу сформувати її практичний базис, який складається з сукупності механізмів регулювання фінансової архітектури; вона базується на актуальних науково-методологічних підходах до дослідження, а саме синергетичний, який надає змогу представляти самоорганізовувальну складову фінансової архітектури та її складових; запропонована концепція надає можливість здійснити ефективне регулювання сегментів фінансової архітектури національної економіки та їхньої взаємодії в умовах фінансової глобалізації. Інструментами реалізації концепції є комплексні механізми: адаптації фінансової архітектури та її складових до зміни зовнішнього середовища; внутрішнього регулювання (окремих складових фінансової архітектури та напрямів її взаємодії).


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73250 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського