РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000821290<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Kostyrko L. 
Investment attractiveness of Ukraine as a dominant attraction of foreign direct investment from the European space: analysis, evaluation = Інвестиційна привабливість України як домінанта залучення прямих іноземних інвестицій з європейського простору: аналіз, оцінка / L. Kostyrko, К. Sieriebriak, O. Sereda, L. Zaitseva // Фінанс.-кредит. діяльність: проблеми теорії та практики : зб. наук. пр.. - 2022. - Вип. 2. - С. 95-106. - Бібліогр.: 26 назв. - англ.

Мета дослідження - оцінка інвестиційної привабливості країни та регіонів як чинників, що мають вирішальне значення для залучення прямих іноземних інвестицій з європейського простору. Прямі іноземні інвестиції (ПІІ) як джерело приросту капіталу забезпечують найбільш ефективну інтеграцію національної економіки в європейську та сприяють залученню передових технологій і впровадженню сучасних методів ведення бізнесу. Протягом останніх 10 років спостерігається нестабільна динаміка надходження ПІІ взагалі та з країн ЄС в економіку країни. ПІІ в Україну з країн ЄС умовно розмежовано на 3 етапи: 2010 - 2013 рр. - відносно стабільний рівень, 2014 - 2016 рр. - стрімке падіння, 2017 - 2020 рр. - помірне зростання. За результатами дослідження визначено передумови залучення ПІІ в економіку з метою забезпечення сталого розвитку регіонів. Спираючись на результати міжнародних рейтингових оцінок, доведено необхідність дослідження та визначення інвестиційної привабливості України в умовах еколого-економічних імператив. Увагу приділено визначенню позиції України за Індексом екологічної ефективності (EPI) в порівнянні з країнами світу та Європи. Запропонована методологія визначення інвестиційної привабливості країни, що передбачає формування Загального індексу інвестиційної привабливості країни на основі міжнародних індексів легкості ведення бізнесу (Ease of Doing Business Index), глобальної конкурентоспроможності (The Global Competitiveness Index), інвестиційної привабливості ЄБА (EBA Investment Attractiveness Index), екологічної ефективності (Environmental Performance Index). Значна диференціація надходження ПІІ до регіонів України пояснюється їхнім економічним розвитком, найбільший обсяг надходить у промислово розвинені регіони. Виявлено значну кореляцію між ПІІ в українські регіони та обсягом продукції в регіонах. Визначено детермінанти привабливості регіонів, які впливають на прийняття рішень інвесторів щодо вкладання інвестицій. Запропоновано методичний підхід до оцінки інвестиційної привабливості регіонів України на узагальнених показниках фінансово-економічного та еколого-орієнтованого спрямування. Проведено оцінку та здійснено динамічний аналіз інвестиційної привабливості регіонів за запропонованою методикою, що надало можливість визначити їхній рейтинг за рівнем інвестиційної привабливості.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-56-18 в61

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73250 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського