РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000821357<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Борисов Ю. С. 
Аналіз сучасного досвіду розробок ущільнюючих покриттів для деталей газотурбінних двигунів (огляд) / Ю. С. Борисов, Н. В. Вігілянська, О. М. Бурлаченко, Л. П. Олевська, В. М. Лопата // Автомат. зварювання. - 2022. - № 4. - С. 41-49. - Бібліогр.: 29 назв. - укp.

Проведено аналіз досвіду розробки ущільнювальних газотермічних покриттів для деталей газотурбінних двигунів (ГТД). Установлено, що завдання розробки складів і технологій газотермічного нанесення ущільнювальних покриттів (УП), призначених для забезпечення оптимального радіального зазору між елементами статора та ротора для скорочення витрати технологічного палива та підвищення ккд двигунів, є актуальними. Наведено принципи оптимізації складу матеріалу УП, які полягають головним чином у поєднанні легкості врізання в нього лопатки з опором ерозійному зношенню, що забезпечує ефективність роботи покриття з його довговічністю. Визначено температурні режими роботи УП у різних секціях ГТД. Для нанесення УП газотермічними методами використовують композиційні порошки, склад яких відповідає концепції метал - тверде мастило. Як металевий компонент використовуються Ni, AlSi, Ni- і Co-сплави, а як тверде мастило використовуються графіт, гексагональний нітрид бору, бетоніт і поліестр. Для високотемпературних секцій турбін використовують комбінацію стабілізованого оксиду цирконію з гексагональним нітридом бору та поліестром. Склад цих комбінацій визначає температурну зону їхнього застосування, пов'язану з умовами роботи компресора або турбіни.


Індекс рубрикатора НБУВ: К663.03-1 + З363.3-06

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26970 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського